Wpis z mikrobloga

"Na zdjęciach uwidoczniono uraz mnogi miednicy - zwichnięcie krzyżowo-biodrowe lewe oraz przerwanie ciągłości, złamanie obu kości łonowych. Uszkodzenie także panewki prawej."

Wiem, że opis jest zdawkowy, nie mam też jeszcze zdjęć (odbiorę dopiero w środę), ale czy ktoś wie, czy to podchodzi pod operację?
Kot został znaleziony w takim stanie, a uraz musi być stary, bo chodzi, tylko dziwnie siada (lewe biodro bardziej wystaje) i czasami podnosi lewą nogę jakby nie wiedział, czy jest jego, taki randomowy ruch.
Na 4.10 mamy wizytę u chirurga ortopedy, ale zniosę jajko do tego czasu z niepewności.
Aktualnie ma leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i wprowadzone ogromne ograniczenie ruchu.

Zachowanie kota z takimi obrażeniami pokazany na filmiku ( ʖ̯)

#kitku #weterynaria #koty #weterynarz
Inatine - "Na zdjęciach uwidoczniono uraz mnogi miednicy - zwichnięcie krzyżowo-biodr...
  • 8
  • Odpowiedz
@Inatine: na pewno cierpi mocno, żeby to naprawić to by musieli go łamać zapewne.
Jeśli jest w stanie funkcjonować i widać, że ból nie jest przytłaczający, to ja osobiście bym dał mu żyć, tym bardziej jeśli jest stary - ostatnie lata :)
  • Odpowiedz
@Acri: no właśnie jest bardzo młody, niecałe 2 lata. Bardzo wokalizuje przy próbie odciągnięcia tej lewej nogi, no i jak weterynarz go obmacywała przy ogonie to też krzyczał. Nie ma opcji żeby wybił się z nóg, dlatego nie skacze, ani się nie odbija (np. do zabawy)
  • Odpowiedz
@Acri: Zobaczymy co powie ortopeda, jestem gotowa żeby go operować jeśli ma mu to przynieść ulgę, nie chcę żeby całe życie się męczył, bo zdecydowanie to kot tak słodki, ze zasługuje tylko na to co najlepsze (,)
  • Odpowiedz
Uszkodzenie także panewki prawej


@Inatine: Jak panewka trzepnięta to lipa. Tego typu złamania leczymy operacyjnie z wyboru. Ewentualnie można usunąć głowę i szyjkę kości udowej. Kwestia czy jeszcze da radę to naprawić. Ortopeda podpowie. Jeśli operacja nie będzie wchodziła w grę - duże ryzyko znacznego zwyrodnienia stawu w przyszłości.
  • Odpowiedz