Wpis z mikrobloga

@Aerthevizzt: to bardzo popularny w latach '70 słownik Kopalińskiego, był w każdej szkole i w każdym domu, w którym z książek było coś więcej, niż dyżurny "Pan Tadeusz" i Trylogia, w charakterystycznej twardej oprawie, do dziś spotykanej w starych meblościankach stojących "u babci".
@Filippa: @Vadzior: @Jarek_P: @Shmoikel: Dzięki :) Sam z tego słownika korzystałem podczas swojej edukacji gimbazowo-licealnej (~2002-2007), ba czasem do niego jeszcze zaglądam. Dzięki Wam dowiedziałem się, że mam w domu dwie książki pana Kopalińskiego (na polski w czasach LO kupiłem sobie Słownik Symboli).
@Aerthevizzt: Ano, nic nowego raczej nie dodam poza tym, że to na pewno popularny przed paroma dekadami słownik Kopalińskiego i że też mieliśmy taki w domu ;)

Słownik został wydany w 1967 r. i od tego czasu aż do lat dwutysięcznych było mnóstwo wznowień - obstawiam, że Twój egzemplarz pewnie będzie jakoś z przełomu lat 60. i 70., bo pasowałby wyglądem. Tu jest np. wydanie, które pamiętam z domowej biblioteczki, podobna