Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie, posiadam w rękach Gainward GeForce GTX 680 Phantom 4096M GDDR5 i co dalej jest napisane to nie wiem i chciałbym pod to stworzyć zestaw. Tylko nie wiem czy ta karta działa. Kupiłem ją od kolegi gdy sprzedawał zestaw za pół darmo i leżała kilka lat na szafce.

Mam kilka pytań do ludzi co potrafią w #komputery i nie obca im #informatyka:
1) Jak sprawdzić czy ona działa?
2) Może ktoś złożyć jakiś zestaw za mniej niż średnia krajowa biorąc pod uwagę że dziś wpadł w moje ręce dysk XPG SX8200 Pro, więc chciałbym odpuścić zakup dysku (przy okazji)
3) Opłaca się budować na tej karcie zestaw czy lepiej złożyć coś za 4 tysiące a ją wystawić jako powystawową?
Nie wiem o co jeszcze chciałbym zapytać bo nie wiem jak się do tego dobrać, dziękuję.
  • 4
  • Odpowiedz
@DobryKocur: 1) Wsadzić do komputera, inaczej nie sprawdzisz
2) Konkretny budżet, razem z peryferiami czy bez
3) Co prawda żre ona prąd jak chora, ale wydajnościowo się jeszcze jakkolwiek sensownie trzyma, chociaż nie ma już wsparcia sterowników od kilku lat, ale wszystkie karty tak bardzo wyleciały cenowo w kosmos że powiedziałbym - tak, raczej tak - jednak najpierw musisz wiedzieć czy ten przenośny piekarnik w ogóle działa
  • Odpowiedz
@XkemotX: są duże szanse że mój komputer jej nie uciągnie, nawet w środku nie miałbym dla niej miejsca. Obawiam się że wyrwała by mi procesor.
Liczmy te 3 tysiące o ile da radę, średnio chcę dawać więcej skoro jedyne w co gram to cywilizacja, super hot czy okazcjonalnie cs go.
A są jakieś sensowniejsze zestawy niż ten potwór do tej ceny?
  • Odpowiedz
@DobryKocur: ??? Całą resztę rozumiem ale "wyrwałaby mi procesor".. to niemożliwe i niewykonalne xD
Po drugie to wszyscy przewidzieli że istnieją ciężkie kloce i dlatego przykręca się je do obudowy. Poza tym jak boisz się że przeciąży złącze gdzie ją wsadzisz (mimo że to się nie stanie) to możesz po prostu postawić obudowę bokiem na czas krótkiego przetestowania czy działa. Gorzej jeśli faktycznie się nie mieści, tu już nie wiem, mógłbyś
  • Odpowiedz