Wpis z mikrobloga

W najbliższym czasie wstępnie na 95-100 dni będę jechać na trasie Koluszki-Warszawa średnio 4 razy w tygodniu. W ogóle dość rzadko jeżdżę pociągem ostatnio, w związku z tym mam pytanie:
1. Jak wykupię bilet kwartalny, wydaje mi że jest bardziej opłacalny to dobrze rozumiem że trzeba dodatkowo płacić 1 zł miejscówka za jeden przejazd?
2. Na tej trasie często jest Pesa Dart, a może ktoś orientuje czy nie ma znaczenia jaki nr siedzenia oraz wagonu do wyboru na rezerwacji do biletu okresowego bo nie mam pojęcia czy są jakieś miejsce który warto unikać?
3. Na tej trasie jak wygląda z punktalnoscia pociągów, często się zdarza duże opóźnienie? , z rana mam zamiar jechać o 7:34, po południu z Wawy między 15:30-17.

#pesa #pesadart #pkp #kolej #pociagi #intercity #transport #podroze #warszawa
  • 4
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarQueS: hej.

1. Jak jedzie skład wagonowy to nie musisz mieć miejscówki. Jak jedzie PESA Dart lub Flirt to musisz mieć rezerwację. W Koluszkach nie ma czynnej kasy biletowej, możesz kupić rezerwację u Konduktora tylko musisz się zgłosić przed wejściem do pociągu. Rezerwacja kosztuje 1 zł.

2. Nie ma znaczenia gdzie usiądziesz z najważniejsze abyś miał miejscówkę. Dart jest raczej dosyć komfortowy jeśli chodzi o podróż do 1h.

3. Dosyć punktualnie,
@MarQueS: @gumpa_bobi: 3. Zaraz się zleci banda kocmołuchów z linii nr 1 i będą bredzić, że najgorsza linia w PL itd. Prawda jest taka, że jak jakiś baran wjedzie pod pociąg albo z powodu co raz krótszego dnia czy świąt ktoś się rzuci pod pociąg to będą opóźnienia. Jak będziesz miał pecha to raz w miesiącu jak nie to przejedziesz obok i nawet nie zauważysz. Linia jest świeżo po remoncie
@MarQueS: Właśnie mam kolejne pytanie. kupiłem miejscówki, podczas zakupu wpisałem nr biletu okresowego, ale w pliku pdf tylko niektóre rezerwacje ma napisane "WAŻNA Z BILETEM NR: XXXXXXXXX( nr bilet okresowy). Coś nie tak?