Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk mam problem z landlordem. Kilka miesiecy temu dopisalem sie do spisu wyborcow pod adresem czesci mieszkania, ktore wynajmuje. Ostatnio przyszedl do domu coroczny formularz z lista osob widniejacych w spisie, mieszkajacych pod moim adresem. I nagle moj landlord zaprosil mnie na rozmowe i mial do mnie problem, ze sie zarejestrowalem. Cos tam twierdzil, ze to nie jest moj adres domowy i ze nie powiniem byc tu zarejestrowany. To mu sie staralem wytlumaczyc, ze jest to jak najbardziej dopuszczalne. Mimo tego, on chce bym sie wyrejestrowal. Zaczynam podejrzewac, ze cos tu jest nie tak i nie wiem jak ten temat ugryzc. Napisalem do urzedu maila, ze chce by usuneli moje dane z rejestru, ale oni chca powodu. Nie bardzo wiem co zrobic, bo nie chce landlorda wrzucic na mine, bo jak dotad byl super. Nie chce tez sobie narobic klopotow, zwlaszcza ze chce w perspektywie kilku lat aplikowac o obywatelstwo. Co robic? Dodam tylko, ze mam spisana umowe oraz byla ona spisana za posrednictwem agencji.
#uk #anglia #emigracja #pytanie
  • 35
  • Odpowiedz
  • 3
@constancel jak w domu mieszkają więcej niż trzy osoby (z więcej niż jednego domostwa) to nakłada to obowiązki na landlorda. Musi co roku robić inspekcję gazu, elektryki i zainstalować alarm ppoż itp.
Przy chyba 5 osobach i więcej muszą chyba też mieć licencję od councilu. Może na lewo leci?
  • Odpowiedz
@constancel: typ pewnie nie placi council taxu, mialem podobnie bo chcialem internet zalozyc to mi powiedzieli ze moj adres nie istnieje XD czas #!$%@? bo moze to zglosic na twoje nazwisko i beda ciebie scigac za zalegly podatek
  • Odpowiedz
@constancel: https://www.citizensadvice.org.uk/
Prawo w uk jest po twojej stronie jesli nie lecisz w kulki tym bardziej jak druga strona gra nieczysto, jakbys mial sie stac bezdomny to jest kilka roznych opcji. Sam mialem srednio ciekawa sytuacje z landlordem 3 lata temu a teraz jestem na swoim takze jak potrzebujesz wskazowek albo sie po prostu boisz starcic dach nad glowa to daj znac
  • Odpowiedz
@Piastan: Nie dziele z landlordem zadnych pomieszczen. Wynajmuje czesc ,,piwniczna" do ktorej mam oddzielne drzwi wejsciowe. Ta czesc nie jest jednak wydzielona oficjalnie jako osobne mieszkanie. Czujniki dymu mam. Umowa to standardowy shorthold tenancy agreement.
  • Odpowiedz
  • 3
@constancel
Niech #!$%@?.

Zamiast smarować maile i stawać na rzęsach, żeby to odkręcić, powiedz mu, że już to załatwiłeś i tyle.

Jak jesteś dobrym lokatorem to nic ci nie wypowie. Mój aktualny landlord myśli, że jestem naiwny i chciał mi wcisnąć umowe na fixed term na 6 miesięcy (aktualna się kończy). Kulturalnie powiedziałem mu, żeby się bujał, bo mi taki kontrakt w żaden sposób nie pomaga, a jemu już tak.

Skoro listy
  • Odpowiedz