Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk mam problem z landlordem. Kilka miesiecy temu dopisalem sie do spisu wyborcow pod adresem czesci mieszkania, ktore wynajmuje. Ostatnio przyszedl do domu coroczny formularz z lista osob widniejacych w spisie, mieszkajacych pod moim adresem. I nagle moj landlord zaprosil mnie na rozmowe i mial do mnie problem, ze sie zarejestrowalem. Cos tam twierdzil, ze to nie jest moj adres domowy i ze nie powiniem byc tu zarejestrowany. To mu sie staralem wytlumaczyc, ze jest to jak najbardziej dopuszczalne. Mimo tego, on chce bym sie wyrejestrowal. Zaczynam podejrzewac, ze cos tu jest nie tak i nie wiem jak ten temat ugryzc. Napisalem do urzedu maila, ze chce by usuneli moje dane z rejestru, ale oni chca powodu. Nie bardzo wiem co zrobic, bo nie chce landlorda wrzucic na mine, bo jak dotad byl super. Nie chce tez sobie narobic klopotow, zwlaszcza ze chce w perspektywie kilku lat aplikowac o obywatelstwo. Co robic? Dodam tylko, ze mam spisana umowe oraz byla ona spisana za posrednictwem agencji.
#uk #anglia #emigracja #pytanie
  • 35
@constancel ktoś pewnie nie zaaplikował o licencję :-)

A house in multiple occupation (HMO) is a property rented out by at least 3 people who are not from 1 ‘household’ (for example a family) but share facilities like the bathroom and kitchen. It’s sometimes called a ‘house share’.

If you want to rent out your property as a house in multiple occupation in England or Wales you must contact your council to
@MMARS: Mam umowe z zeszlego roku, ktora sie automatycznie przedluza dopoki jej nie wypowiem. Za czynsz place przelewem bankowym na jego konto. Nie mniej jednak jest on bardzo pomocny i mily i nie chcialbym psuc sobie relacji z powodu glupiego spisu w rejestrze.
@mielonkazdzika: Nie oplacam council tax, bo wciaz jestem na studiach i nie musze. Dlaczego mialbym miec problem z udokumentowanie gdzie mieszkam jesli mam umowe najmu + moge pokazac oficalne listy z moim nazwiskiem co przychodza pod ten adres oraz wyciagi z banku? Z reszta czy jesli on oplaca i tak pewnie maksymalny council tax od wartosci domu to ja sie gdzies musze jeszcze zglaszac?