Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki,
zastanawiam się nad kupnem mieszkania. Mam do wyboru dwa - jedno na 4. piętrze, drugie na 5. - ostatnim piętrze. Budynki będą stały dość blisko siebie (23 m), więc zależało mi na najwyższych piętrach.
Jakie są wady mieszkania na ostatnim piętrze?
Słyszałem, że nagrzewanie się w lecie jest dużym problemem, ale nie wiem czy dalej występuje w nowych budynkach (poza tym mieszkanie będzie "na przestrzał" więc chyba łatwo będzie je przewietrzyć (?))
Zauważyłem też na wizualizacji, że balkon na ostatnim piętrze nie będzie mieć zadaszenia( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z pozytywów ostatniego piętra na pewno brak sąsiadów nad głową.

Znacie jeszcze jakieś zalety ostatniego piętra, czy decydować się na 4 piętro?

Dodam, że mieszkania mają identyczny układ i metraż i są położone jedno nad drugim.

#mieszkanie #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie #kiciochpyta #pytanie
  • 21
@bmstr Czasami na ostatnim piętrze mogą być uciążliwe urządzenia wentylacyjne, które znajdują się na dachu. Wynajmowałem kiedyś przez chwilę takie mieszkanie, gdzie w jednym pomieszczeniu cały czas było słychać delikatny, ale zauważalny dźwięk niskiej częstotliwości.
Także jeśli sąsiadujesz z szybem windy, który nie jest dobrze odizolowany, to na ostatnim piętrze napęd potrafi być bardziej słyszalny (bo zwykle znajduje się na górze szybu).
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@bmstr: mieszkam na ostatnim piętrze i z plusów:
* Ładny widok
* Dużo światła
* Nikt mi nie kiepuje i nie brudzi na balkon
* Zero stukania nad głową
* Jak uchyle drzwi w kiblu to widzę przez okno miasto w dole i mogę się poczuć jak król na tronie

Z minusów:
* Jak się zdupczy winda to jest problem
* Po dwóch tygodniach jednak się nagrzewa (chociaż nie mam porównania
Zauważyłem też na wizualizacji, że balkon na ostatnim piętrze nie będzie mieć zadaszenia( ͡° ʖ̯ ͡°)


@bmstr: To jest troche kiepskie :/

A poza tym to co napisałeś - nagrzewanie się (wietrzenie dużo nie pomoże jak za oknem 30 stopni) więc klima konieczna, większe rachunki za ogrzewanie, ewentualne hałasy od wentylacji.
No i Ty pierwszy się dowiesz o nieszczelnościach dachu ale to już skrajne przypadki.
To powiem bo mam takie 2 poziomowe. Nagrzewanie , jeżeli dobrze zrobiona izolacja to naprawdę nie ma duzej różnicy . Wogole tego nie odczuwam . Sypialnie od północy taka sama temp jak pokoj nizej . Zalewanie ? Jakis absurd chyba ze fuszerka . Zimą na pewno wyzszy koszt ogrzewania , ale też marginalnie . W nowym budownictwie gdzie mam mieszkanie wad nie widzę... A oprócz balkonu 140 m2 tarasu z widokiem na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: @theoforos1: @powaznyczlowiek:
Właśnie w tym mieszkaniu raczej nie będzie jakiegoś świetnego widoku na miasto - to tylko 5 piętro. Widok na wprost to budynki o podobnej wysokości + z boku będzie widok na niższą zabudowę i zieleń, ale nic spektakularnego( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wydaje mi się, że widokowo 4 i 5 piętro nie będą się zbytnio różniły.
@bmstr: Ja wybrałem ostatnie piętro przez złe doświadczenia z sąsiadami przez ostatnie lata wynajmowania. Zwykle jest ok ale wyobraź sobie ,że trafisz na jakiegoś głośnego buca i będziesz się tak męczył przez lata. U mnie tak samo nie ma zadaszenia nad balkonem co może być problemem. Przez pierwsze lata nie możesz sobie zamontować nawet markizy rozkładanej(zwykle). Ja pytałem o markizy zewnętrzne okienne i architekt się nie zgodził na montaż. Trzeba będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koszyk2: właśnie ją do tej pory nie miałem takich złych doświadczeń, ale nigdy nie wiadomo jaki sąsiad sie trafi( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bmstr: Ja wynajmowałem ostatnie 11 lat i na różnych trafiałem. Czasem było całkiem spoko, czasem trochę patola. Najgorszy był koleś, taki Bobi, który akurat mieszkał przez ścianę. Blok był dosyć świeży wtedy, chyba z 2015 a ja wynajmowałem w 2016. Czepiał się o wszystko i na okrągło. Stukał mi w ścianę np jak oglądałem film na laptopie bo głośno. Jak znajomi wpadli na mecz to już czekał w przerwie na tarsie
@bmstr:
Brak sąsiadów to zaleta która rekompensuje wszystkie niedogodności. Jak będzie gorąco, zawsze możesz założyć klimę, czy częściej wietrzyć, a jak sąsiad będzie miał dzieciary, czy robił imprezy to nic z tym nie zrobisz, gdzie jeszcze w pierwszym przypadku pewnie powie Ci że "to tylko dzieci", i w żaden sposób z nim i jego galopującymi słoniami nie wygrasz. Trafisz na patusa i będziesz się męczył, ja bym brał na samej górze
@bmstr: mieszkam od 3 lat w wynajętym mieszkaniu na ostatnim piętrze, mam zagospodarowane poddasze, mieszkanie jest super, przestrzenne, mega fajnie się mieszka

ALE

1. przygotuj się na dogrzewanie zimą, bo jak jeszcze przy okazji (jak ja) graniczysz mieszkaniem ze ścianą boczna budynku, to będzie pizgać

2. w lato gorąco jak #!$%@? xD bez wiatraka absolutna tragedia, z wiatrakiem jest odrobinę lepiej, dach się nagrzewa i oddaje to wszystko na twój spocony
Słyszałem, że nagrzewanie się w lecie jest dużym problemem, ale nie wiem czy dalej występuje w nowych budynkach (poza tym mieszkanie będzie "na przestrzał" więc chyba łatwo będzie je przewietrzyć (?))


@bmstr:

Zależy od izolacji termicznej. Jak jest kiepska to latem gorąco, a zimą zimno.
Jak maszxw chacie 40° a na dworze 35° to tak niebardzo przewietrzysz - trzeba klimę zamontować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
O jeszcze jeden plus - jak masz wysokie piętro to komary nie dolatują

@powaznyczlowiek: tu bym się sprzeczał, bo przy wietrze są w stanie latać wyżej. nie wiem od którego pi3tra można mieć spokój :) sam mam moskitiery w każdym oknie, ale na balkonie na 7 piętrze zdarzają się osy, szerszenie, muchy, muszki