Wpis z mikrobloga

Elo, pytanie w temacie #komputery a konkretnie #kartygraficzne
Wiem, że na dziś to straszna bieda w #pcmasterrace ale jest sobie system z i5-4690 / 8GB DDR3 i grafiką MSI R9 270X GAMING 2G
Czy jest sens wymieniać tę kartę na lepszą (i na jaką), żeby polepszyć osiągi całości, nie wydając przy tym jakichś kosmicznych pieniędzy? Do gier w stylu powiedzmy NieR, Wieśka czy tam Skyrima z modami.
Rady w stylu "daj se luzu i kup konsolę x/y/z bo się bardziej kalkuluje" też będą brane pod rozwagę, jeśli będą rzeczowo i ekonomicznie uzasadnione. Albo "ustaw średnie w 720p bo bez 2k zł nie ma co podchodzić do tematu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz MiQ27 - Elo, pytanie w temacie #komputery a konkretnie #kartygraficzne 
Wiem, że na ...
źródło: comment_1631084775Mz1FRfzJOQyB8GzwlRA0u9.jpg
  • 25
@MiQ27: nie wiem ja tam gralem w starsze tytuly kupilem uzywane PS4 Pro (900zl ...za to bym nawet gownianej karty nie dostal, a dawac 3k za to zeby gre odpalic...) i nie widze juz sensu grania na PC. Jedynie co to moze moja slabosc do startegii ktorych nie wyobrazam sobie na ko nsoli.
Kart mam kilka ale kopią krypto, nawet nie testowalem w grach
@MiQ27:

Pomyślę nad dołożeniem pamięci. Ostatnio zmodyfikowałem BIOS płyty żeby bootował z nvme, więc może też zmienię SSD z SATA na M.2


Wymiana SSD na M.2 to najwieksza glupota jaka mozesz zrobic, bo nie zobaczysz zadnej roznicy, tylko wydasz niepotrzebnie pieniadze ktorych potrzebujesz na inne komponenty.

Jaki masz budzet na upgrade?
@Megawonsz_dziewienc: budżet jak najmniejszy, wolałbym nie więcej niż powiedzmy 1k
Jakiś dysk M.2 już i tak leży w szufladzie więc to byłoby bezkosztowo, tylko nie chciało mi się do tego zabierać bez większych zmian w konfiguracji.
nie zobaczysz zadnej roznicy


@Megawonsz_dziewienc: no i jakoś nie wydaje mi się, żeby to nie było żadnej różnicy skoro sata wyciąga jakieś 500Mbps a nvme jakieś 3000Mbps. Ogólna wydajność / przepustowość systemu raczej wzrośnie
@MiQ27: Moze ci sie nie wydawac, ale w pracy komputera nic to nie zmieni xD no system wlaczy ci sie 0.2s szybciej, bedziesz mial w grze szybszy loading screen o 0.1s. Twoj komputer nie jest fizycznie w stanie ogarnac predkosci transferu jaka oferuja dyski NVME i jedynie gdzie roznice moglbys zobaczyc to przy pracy na duzych plikach jak filmy.
@MiQ27 jak to jedna sztuka 8gb ramu to dołóż druga żeby leciało w dual channel
Mówią o ważkim gardle na procku, q co do grafy to szukałbym czegoś od 1060 w górę, w przyszłości procka zawsze wymienić możesz, albo zmienić całą podstawkę
ta, jasne, nie warto. Ile trzeba wydać, żeby dostać system powiedzmy o połowę szybszy? 3 koła? ¯_(ツ)_/¯


@MiQ27: Akurat same mobo + procek + RAM nie jest drogie. W jakiejś najtańszej wersji typu i5-10400F + B460 + 16 GB słabszego RAMu koło 1200 zł można się zamknąć, a to i tak drożej niż było, bo procki trochę podrożały. Szału zestaw nie robi, ale dalej sporo lepiej niż i5-4690.

Sam miałem kręconą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MiQ27: Mnóstwo ludzi się wypowiedziało więc już nie będę dodawać cegiełki, napiszę tylko że NieR na PCty jest #!$%@? i nawet komputer za 20k ci go w pełni płynnie nie ogarnie, więc tą grą się nie przejmuj