Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
  • 0
@RaggaTwins z tego co mówił lekarz pierwszego kontaktu na jego "oko" dość łagodna Löfgrena ale zlecił dalszą diagnozę dla pewności był ból stawów gorączka rumień chyba pojawił się na stopie bo boli do dziś a do tego dołączyły problemy z oddychaniem przy prostych czynnościach nie mogę złapać oddechu i teraz nie wiem jakie badanie zostanie wykonane czy będę musiał zostać dłużej w szpitalu czy to jedno dniowa wizyta
  • Odpowiedz
@weezyxboss: ja z Sarkoidoza byłem 9 dni w szpitalu. Ale bylo to dłużej bo nie wiedzieli przez pierwsze dni co jest przyczyną. Mogą zrobić ci bronchoskopie z pobraniem próbek, badania wydajności oddechowej. Możliwe że będziesz leczony sterydami przez parę miesięcy ale nie jest chyba to obowiązkowe.
  • Odpowiedz
@weezyxboss: jak wyszedl ci rumien guzowaty na stopach (miałem to samo) to sa juz dobre rokowania co do dalszego przebiegu choroby. Mi strasznie spuchly tez stopy i kostki, stawy mnie codziennie rano tak bolaly jakby mnie ktos cala noc pałował. Wyladowalem najpierw w szpitalu reumatologicznym gdzie zrobiono mi kompleksowe badania lacznie z TK pluc. Wyszla sarkoidoza wezlow chlonnych. Dostalem skierowanie do szpitala na oddzial pulmonologiczny na zabieg mediastinoskopii w celu pobrania
  • Odpowiedz
a tak, bronchoskopie tez mialem w celu oszacowania wydolnosci pluc. Musialem jak debil #!$%@? po schodach w szpitalu zeby sie zmeczyc i ponowic badanie :D
  • Odpowiedz
  • 0
@RaggaTwins ja właśnie czekam na konsultacje na oddziale płuc by potencjalnie umówić mnie na oddział generalnie kilka dni było całkiem spoko ale wczoraj ból stawów wrócił gorączka plus teraz dochodzą duszności nie wiem jak to połączyć z pracą :/
  • Odpowiedz
@weezyxboss: #!$%@?... zdrowie jest najwazniejsze a z ta choroba w ciezkim stadium nie ma zartow. Ja nie mialem goraczki i zadyszki, wiec widze ze u ciebie wiecej jest objawow. Zadbaj o swoje zdrowie, prace zawsze mozesz miec inna, zycia nie bardzo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@weezyxboss: mam to samo, wróciłem z bronchoskopii tydzień temu, miałem być 3 dni, ale trafilem na oddział w czwartek i musiałem czekać na badnie do poniedziałku. Jeśli wszystko będzie ok, tzn przy pobraniu próbki nie zrobią ci odmy :) to wyjdziesz następnego dnia. Ogólnie bronchoskopia moim zdaniem lekko gorsza od kolonoskopii :) Jak zrobią odmę to jeden dwa dni dodatkowo.
  • Odpowiedz
@RaggaTwins: Dzięki wielkie tobie też dużo zdrowia
@jigaman: z tego co mi powiedziano jest duża szansa że choroba nie progresuje i po samym tomografie wyjdę jeśli w płucach będzie się coś działo to zrobią bronchoskopie lecz lekarz powiedział że oni "usypiają" do zabiegu ja mam cichą nadzieje że nie będzie to konieczne no i z tego co mówiono minimalnie 3 dni zostanę a jak będą komplikacje to około 7 :)
  • Odpowiedz