Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Białołęce już powyżej 13tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 20 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 25k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (4000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? Gdzie się nie spojrzę na ulicy to jeżdżą nowe lexusy, BMP, AUDI, przecież takie samochody kosztują po 300k. Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 3500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad 3/4 wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie zamiast trzymać kasę no lokacie to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, każdy powinien mieć prawo do posiadania własnego mieszkania.

Dziękuję premierze Morawiecki. Dziękuję prezydencie DUDA. Dziękuję prezesie Kaczyński że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie deweloperskie na Białołęce.

#warszawa #bialoleka #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #duda #wypad2020 #bekazpisu #koronawirus #deweloperka #kupnomieszkania #mieszkania #przegryw #zalesie
S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Białołęce już powy...

źródło: comment_1630755332gy6E2Dg8flnvRCZVzHy0Pt.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
To zmień pracę. I tak ludzie tyle zarabiają. Najwyraźniej mieszkania na Białołęce nie są dla ciebie¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs?


@Scaab: ze złodziejstwa i kredytów jak nie wiesz skąd, matka morawieckiego kupiła akcji za 600 000 z czego wynika że pracując jako szwaczka i zarabiając najniższą krajową nic nie jadła ani nie piła przez 42 lata. Można? Można.
  • Odpowiedz
@Scaab: Niby zarzutka, ale taka prawda xD Mozesz zarabiac 6k i twoja kobieta 4k i to wcale nie jest mało, a jak wpadnuesz w kredyt i urodzi się dziecko to nic nie odłożysz, chyba, że bedziesz sobie odmawiać, a dziecku zapewnisz góra 1 płatne zajęcie poza szkołą i drobne kieszonkowe. Takie ceny to już nie tylko Warszawa, alw i Trójmiasto, Wrocław, Poznań. Jak z kasą w Wawce, to nie wiem, ale
  • Odpowiedz
@Renard15 "matka morawieckiego kupiła akcji za 600 000 z czego wynika że pracując jako szwaczka i zarabiając najniższą krajową nic nie jadła ani nie piła przez 42 lata. Można? Można."

Może miała wspólny majątek z mężem?
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Czyli w skrócie będąc z niebogatego domu, chcąc pracować legalnie, mieć czas na przyjemności i nie zajechać się po 10h dziennie w robocie nie ma szans na kupno zwykłego mieszkania nawet. Dobija mnie to, wynajem do końca życia też mi średnio leży( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Czyli w skrócie będąc z niebogatego domu, chcąc pracować legalnie, mieć czas na przyjemności i nie zajechać się po 10h dziennie w robocie nie ma szans na kupno zwykłego mieszkania nawet. Dobija mnie to, wynajem do końca życia też mi średnio leży( ͡° ʖ̯ ͡°)


@ThirtyDoorKey: no tak ten system został wykreowany.
  • Odpowiedz
@ThirtyDoorKey: Dokładnie. Jeśli nie jesteś dobrym specjalistą z co najmniej kilku letnim doświadczeniem w branży, która jest dość dochodowa, to zostają ci jeszcze 2 wyjśvia

B) Tyrasz jak robol za granicą lub w Polsce po 12h, jeśli masz dobre stawki i się to opłaca, bo to nie jest tak hop

C) Kręcisz wałki i ryzykujesz calym życiem

Ja wybieram opcję A i zdaje sobie sprawę, że kredyt to pewnie za ok
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Jestem jeszcze opcja 3 czyli kupno mieszkania tam gdzie cię na nie stać tj w przypadku Gdanska w Wejherowie, w przypadku Wrocławia w Oleśnicy a w przypadku Warszawy w Grodzisku Mazowieckim. Skąd pomysł że ma cię być stać na mieszkanie w stolicy lub w mieście wojewódzkim? xDDD
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Mi stuka 24 w tym roku, ale jaka tu mowa o doświadczeniu jak dopiero co studia kończę, a grafik zajęć na studiach był tak rozłożony, że nawet jakaś dorywcza praca nie wchodziła w grę... #!$%@? z tym, może jakiś wujek którego nie znam przepisze mi nagle kilka domów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz