Wpis z mikrobloga

Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szur szur, należy sprywatyzować!!! Zobaczcie jak świetnie działa prywatna służba zdrowia w Lux Medzie polegająca na wypisywaniu recept na kaszelek i ból gardełka...

Tymczasem prywatna służba zdrowia w USA:

- ludzie umierają na ulicy i w poczekalniach,
- wolą wzywać ubera zamiast karetki,
- prywatne ubezpieczalnie wywindowały ceny usług i leków do takich poziomów, że np. cena insuliny wynosi kilkaset dolarów,
- poważna choroba często kończy się bankructwem, rozpadem rodziny i bezdomnością chorego.

Kuce: ugabuga, to nie jest prawdziwy kapitalizm! W naszym magicznym kapitalizmie by tak nie było, pokładam pełną wiarę w krula i jego nieocenione doświadczenie w sprawowaniu władzy w postaci przeżycia 70 lat ze spadku po mamusi i przegrywania praktycznie wszystkich wyborów...

#sluzbazdrowia #koronawirus #bekazprawakow #bekazkorwina #konfederacja #zdrowie #antykapitalizm
throwaway2137 - Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szu...

źródło: comment_1630574557NOXAWkDaT7f8VDd8vj9Dl5.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@throwaway2137: jest wiele rzeczy ktore w tym kraju zniose...ale w dniu kiedy sluzba zdrowia zostanie sprywatyzowana #!$%@? bo po pierwszych 2 latach po prywatyzacji iedy pierwsze obietnice zostana zapomniane zacznie sie niekonczacy okres lupienia kazdej osoby w potrzebie i przeprowadze sie do chin
  • Odpowiedz
@piotrlionel nie masz. Wlasnie o to chodzi zeby takie usługi były dostępne u prywatnych dostawców. Cena pakietów wzrosnie oczywiście, ale będzie sie dostawać to za co sie placi w przeciwieństwie do państwowej gdzie musisz płacić a masz gówno nie obsluge i często śmierć, a nie leczenie.
  • Odpowiedz
jesteś typowym polskim ignorantem bez większego pojęcia o ochronie zdrowia w kraju. Czy w luxmed / Medicover masz ?

1) Dostępne karetki w cenie 80 pln na miesiąc ?

2) Leczenie różnych form raka ?

3) SOR i Urazówkę ?

4) Obsługę w pipidówie dolnej czy tylko będziemy leczyć w ośrodkach powyżej 200k mieszkańców ?

5) Dofinansowanie leków ?

6) Ciężki i złożone operacje ?

7) Szpitale ?

Do pkt 7 -
  • Odpowiedz
Tymczasem prywatna służba zdrowia w USA:


@throwaway2137: taa prywatna. po pierwsze odszkodowania za jakiekolwiek błędy (czy często nawet nie błędy ale sytuacje nie do uniknięcia) idą w miliony, obsługa prawna kosztuje horrendalne pieniądze. Czy to wina prywatnej służby zdrowia? No chyba #!$%@? nie.
Ale dla odmiany spróbuj w polsce uzyskać odszkodowanie za jakikolwiek błąd lekarza.

- ludzie umierają na ulicy i w poczekalniach,


@throwaway2137: no tak lepiej w polsce, gdzie
  • Odpowiedz
Właściwie, to ja mam. W Ubezpieczalni, za mniej niż większość polaków płaci ZUSu (1200). I refundacje leczenia nowotworu za granicą, gdyby się przytrafił, do paru baniek. Zresztą to chyba nic odkrywczego specjalnie bo wiele towarzystw ma coś podobnego. Szpital do 40 k rocznie, i dniówka za pobyt tam dodatkowo, karetka gdy trzeba, takie tam.


@SRzeyamlon: pl? napiszesz gdzie? (może być prv)
  • Odpowiedz
@Furiat: Do biedronki się nie bierze ukrainca bo nie ma kogo, do biedry bierze się kogoś kto się zgodzi siedzieć tam 12-14 po 7 dni w tyg ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nienawidzę tego sklepu ale czasami tam zajrze. O 8 rano na kasie ten sam ukr co o 23 xD
  • Odpowiedz
@Prusti:
Napiszę dla potomności:

Dzieje się to w losowych momentach, chociaż częściej jak jest okres wiosna-lato niż jesień-zima.
Zaczyna się od tego, że coś zaczyna zaburzać pole widzenia, u mnie jest to mała niby przezroczysta plamka w prawym-górnym rogu pola widzenia i jest ona widoczna nawet po zamknięciu powiek XD

Ta kropka sprawia wrażenie jakby ktoś polał benzynę na asfalt - jest przezroczysta ale mieni się na otaczające nas kolory.

Kropka
  • Odpowiedz
@Lubie_Budyn To podobnie jak u mnie, u mnie jeszcze mrowienie, dretwienie, tunelowe widzenie, czasami problemy ze znalezeniem slow czy czytaniem. Mega triggerem jest kreatyna, wiec mozliwe ze ma to zwiazek z odwodnieniem. Juz chyba rok nie mialem wiec git. Pewnie niezle byles obsrany za pierwszym razem co? Obrazek wyglada znajomo?

@Prusti obczaj jeszcze klastrowy bol glowy, aura to tylko szereg zaburzen poprzedzajacy bol glowy, ktory akurat gorszy jest przy migrenach bez aury
pharmaz0ne - @Lubie_Budyn To podobnie jak u mnie, u mnie jeszcze mrowienie, dretwieni...

źródło: comment_1630595632inhV62bhPGQn1ZQHc3JkX4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Amerykańska służba zdrowia to patologia. Nie działa tam wolny rynek w większości przypadków (tam gdzie działa np: laserowa korekcja oka czy boobjob ceny są niskie).

Nie możesz pójść do szpitala i zapytać ile kosztuje operacja, tylko idziesz, robisz ją, a później Twój ubezpieczyciel negocjuje cenę i mówi Ci ile pokryje a ile masz zapłacić. Firmy medyczne mogą windować ceny do woli.

Operacje prywatne w polskich szpitalach też są (relatywnie) tanie, bo masz
  • Odpowiedz
@pharmaz0ne: Jakby obrócić w pionie to bardzo znajomo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierwszy raz akurat mi wypadł w pracy i powiedziałem koleżance z projektu, że przestaję widzieć, a ona że spoko, że też tak kiedyś miała i jej przeszło po godzinie. Każdy kolejny raz to już chill, bo wiem że mam wolne przez najbliższą godzinę
  • Odpowiedz
@karol_kb: CENA PAKIETU:

12 900 ZŁ

lub od 487 zł w programie Mediraty*

* rata jest symulacją i nie stanowi oferty handlowej.

ZAKRES PAKIETU
Wizyta kwalifikacyjna u lekarza ginekologa-położnika
USG po 38 tygodniu ciąży
Wizyta u anestezjologa oraz neonatologa
KTG raz w tygodniu na 4 tygodnie przed porodem oraz opracowanie planu porodu z położną
Poród cesarskie cięcie ze wskazań medycznych
Opieka dyżurującego personelu w trakcie porodu
Niefarmakologiczne oraz farmakologiczne metody łagodzenia
  • Odpowiedz
za kilkadziesiąt złotych miesięcznie da się to wszystko zorganizować w taki sposób a w NFZ płacąc ponad 300 miesięcznie


@artur7177: nie, nie da. Pakiet ubezpieczenia obejmujący wszystko co w NFZ kosztuje pomiędzy 5,3 a 18tyś zł miesięcznie w zależności od wieku, stanu zdrowia, przebytych chorób, markerów nowotworowych, wagi, wykonywanego zawodu.
Dodatkowo jak chorujesz na chorobę przewlekłą, wymagającą drogiego i długiego leczenia, a masz poniżej 60 lat, spotkasz się z odmową, bądź
  • Odpowiedz