Wpis z mikrobloga

Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szur szur, należy sprywatyzować!!! Zobaczcie jak świetnie działa prywatna służba zdrowia w Lux Medzie polegająca na wypisywaniu recept na kaszelek i ból gardełka...

Tymczasem prywatna służba zdrowia w USA:

- ludzie umierają na ulicy i w poczekalniach,
- wolą wzywać ubera zamiast karetki,
- prywatne ubezpieczalnie wywindowały ceny usług i leków do takich poziomów, że np. cena insuliny wynosi kilkaset dolarów,
- poważna choroba często kończy się bankructwem, rozpadem rodziny i bezdomnością chorego.

Kuce: ugabuga, to nie jest prawdziwy kapitalizm! W naszym magicznym kapitalizmie by tak nie było, pokładam pełną wiarę w krula i jego nieocenione doświadczenie w sprawowaniu władzy w postaci przeżycia 70 lat ze spadku po mamusi i przegrywania praktycznie wszystkich wyborów...

#sluzbazdrowia #koronawirus #bekazprawakow #bekazkorwina #konfederacja #zdrowie #antykapitalizm
throwaway2137 - Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szu...

źródło: comment_1630574557NOXAWkDaT7f8VDd8vj9Dl5.jpg

Pobierz
  • 62
Zobaczcie jak świetnie działa prywatna służba zdrowia w Lux Medzie polegająca na wypisywaniu recept na kaszelek i ból gardełka...


@throwaway2137: w 2018 miałem problem z jak się potem okazało aurami migrenowymi. W dniu, w którym wystąpiła po raz pierwszy zapisałem się do neurologa na 17:00. Następnego dnia o 7:00 miałem badanie krwi pod kątem tego, czy na rezonansie mogę mieć podany kontrast. Rezonans był jeszcze kolejnego dnia o 12:00. Za to
Za to wszystko zapłaciła mi ówczesna firma w formie ubezpieczenia zdrowotnego w luxmedzie - jakieś 80pln miesięcznie.


@Lubie_Budyn: Też mnie to zawsze zastanawia, że przy garstce (w porównaniu do wszystkich w NFZ) ubezpieczonych w prywatnych firmach, za kilkadziesiąt złotych miesięcznie da się to wszystko zorganizować w taki sposób a w NFZ płacąc ponad 300 miesięcznie (a od 2022 9%) to wszystko byś ogarnął może w pół roku, tzn. w dawnych czasach
@artur7177: jesteś typowym polskim ignorantem bez większego pojęcia o ochronie zdrowia w kraju. Czy w luxmed / Medicover masz ?
1) Dostępne karetki w cenie 80 pln na miesiąc ?
2) Leczenie różnych form raka ?
3) SOR i Urazówkę ?
4) Obsługę w pipidówie dolnej czy tylko będziemy leczyć w ośrodkach powyżej 200k mieszkańców ?
5) Dofinansowanie leków ?
6) Ciężki i złożone operacje ?
7) Szpitale ?

Do pkt
W prywatnej firmie nie opłacasz jeszcze leczenia całej niepracującej patologii ¯_(ツ)_/¯


@Lubie_Budyn: Opłacasz za to zyski właścicieli szpitali czy firm ubezpieczeniowych. Zobacz jakie koszty ma NFZ a ile idzie na wypłaty odszkodowań w takim PZU.
Ilość patologii jest ograniczona a chęć zysku nie.

@piotrlionel: Te luxmedy to pasożyty żerujące na służbie zdrowia prowadzące do nieoptymalnych wykorzystania sił i środków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@suluf: To zamiast tego masz wiecznie niewydolny system, gdzie ludzie których stać chodzą prywatnie, a biedaki i tak umierają w kolejkach. No ale przynajmniej moralnie lepiej się czujesz i możesz też naiwnie wierzyć, że "inna władza" albo "dofinansowanie" coś zmieni

@ghandi92: Może wzięła ubezpieczenie w którym ma większe co-pay, jej sprawa. W Polsce też masz ludzi którzy chodzą chorzy do pracy, bo stracą premie albo 20% pensji na L4
@piotrlionel: @throwaway2137: W Polsce menel który sie #!$%@? w piątek i wywróci przy przestanku ma wezwany ambulans z załoga, jedzie na sor tam ma robiony komplet badań, tomografia itp i wyjeżdża z rachunkiem dla NFZ na kilka tysi za nockę. Rekordziści bywają 2x w jeden weekend to nie żart. Jeżeli uważacie ze to jest sprawiedliwy system to cos nie tak z wami
@piotrlionel: Bullszit. Dopuszczasz emocje zamiast logiki. Gowno prywatne ubezpieczenie OC jakoś #!$%@? działa xD. I to zobacz jak prywatny sektor uczciwie działa. Porównywarka cenowa i miliard ofert od różnych podmiotów. Jeździsz bezpiecznie i masz prawojazdy juz kilka lat ? Proszę bardzo 70% zniżki. Jeździsz agresywnie, masz wypadki i jesteś młodym kierowca ? 140% stawki. A NFZ ? Jesteś młodym typem uprawiającym sporty i liczącym kalorie i płacisz większa składkę jak menel
@Furiat: a co z ludźmi chorymi od urodzenia ? Od razu do gazu czy strzał w potylice ? Dajesz przykład młodego zdrowego i menela z otyłością - > WTF ?
A ludzie starsi ?
A ludzie obciążeni genetycznie ?

Zacząłeś już dorosłe życie i poważną pracę ? Czy świat dalej widzisz w bieli i czerni i jak delta na matmie wyjdzie ujemna to dalej się już nic nie wylicza ?
@piotrlionel: Zupełnie sie nie odniosłeś do punktowania systemu w którym totalnie niema sprawiedliwości. Nie życzę nikomu zle ale mam w samym środku dupy bezrobotnych w kraju z historycznie niskim bezrobociem gdzie do biedronki za 3k biorą ukrainca niegadajacego po polsku bo nie maja kogo. Zreszta rozumiem ze matma ciebie nie obchodzi wiec powiem tak. Jak zawiozłem swojego dziadka w środku nocy na sor i siedział tam 3h na gowno krzesełku to