Wpis z mikrobloga

Mam kilka tyś cebulionów w Etherum na gieldzie Bitbay. Gdzie polecacie przechowywać taką ilość crypto w razie gdyby rzad postanowil sie nimi zaopiekować bez mojej zgody? Portfel fizyczny? Nie chciałbym też #!$%@?ć na coś takiego 500 zł.
#kryptowaluty
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Korges: jaka jest zaleta fizycznego portfela nad adresem eth z seedem? Pytam serio, nigdy nie potrzebowałem fizycznego portfela - nie lepiej seeda zapisać jak się chce (szyfrowany sposób) i that's it?
@dr-proktor jak masz doświadczenie to to jest bezpieczne rozwiązanie. Mi by przeszkadzało jednak, że nie jest tak wygodne jak portfel sprzętowy (które teraz nawet potrafią mieć apke na tel do obsługi), tzn. jak chce zrobić jakas transakcję, to muszę gdzieś zaimportować seeda, a miałbym wątpliwości, czy ten sprzęt nie ma jakiś wirusów, trojanów itp., więc pewnie seeda zaimportowałbym na kompie offline i transakcje po podpisaniu dopiero przeniósł do kompa online. Portfel sprzętowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzulyTomasz: @Zenononenon: dzięki Mireczki za rzeczowa odpowiedź!

W przypadku jeżeli zamierzasz kupować i trzymać przez np 10 lat bez aktywnych transakcji to ten argument o tym że klucze nie opuszczają sprzętowego portfela wydają mi się najistotniejsze.