Wpis z mikrobloga

mam moto, 4 cylindry, na gaznikach. nie pali na cylinder numer 3. wiadomo, przyczyn moga byc miliony, ALE... czasami zapala na ten cylinder... tylko co co sie wtedy dzieje? a no w tym samym momencie przestaje palic cylinder numer 4. ja juz nie mam sily do tej... #pdk. nie wiem. tzn wiem, ze jakby zrobic spory remont silnika z dokladnym czyszczeniem gaznikow i wymiana wszystkich elementow jakie sie da to by pewnie zapalil. ale na razie chcialem go tylko na koncowke sezonu prowizorycznie przygotowac. takze no, nie wiem. google nie pomaga nic, taki objaw naprzemiennego palenia zdaje sie nie wystepuje zbyt powszechnie. moze motomirko pomoze. ponizej garsc dodatkowych informacji:

-swiece ok, iskra zawsze jest
-cewki zaplonowe sa dwie i ida odpowiednio na cylindry 1&4 i 2&3. problemow z iskra nie ma zaden j.w.
-kompresja jest dosc niska (~0.8 MPa, a przy probie olejowej ~1.2-1.3, takze pewnie pierscienie do wymiany ale to w przyszlym roku)
-gazniki przeczyszczone tak dosc prowizorycznie, ale takie zamienne palenie to raczej nie problem z nimi?
-nie ma jakiejs wyraznej reguly kiedy usterka przechodzi z jednego cylindra na drugi, poza tym, ze wydaje mi sie, ze po jakiejs robocie typu oproznienie gaznikow czesciej nie pali najpierw #4, a potem wraca do normy i #4 zaczyna palic a #3 przestaje.

¯\_(ツ)_/¯

#motocykle #motomirko #mechanika #motoryzacja
  • 8
@klamkaodokna: sprawdź masy, kabelki lubią się ułamać od wstrząsów, nic to nie kosztuje i szybko można sprawdzić. Przewody wysokiego napięcia sprawdzam psikając na nie wodą z takiego rozpylacza do mycia szyb. Odrobina wilgoci, silnik kuleje, przewody do wywalenia. Koniecznie sprawdź fajki na świecach, zobacz czy sprężynki siedzą, czy nic się w środku nie połamało. Zamień świecę z 3 cylindra na 1 i zobacz czy problem się przeniósł na 1 gar. No
@klamkaodokna: @FilipWWL dobrze ci napisał, szukaj w elektryce a dokładnie ścieżka od świec do modułu, złączki, stan kabli itd. Popraw masę silnika tak dla zasady, aczkolwiek ja bym podejrzewał problem z modułem zapłonu.

Jak nie pali to świece są mokre?
Gaźniki bym zostawił na koniec jak jest mokro na świecach to nie bardzo widzę powód żeby w nich szukać , musiałoby coś blokować dopływ na 3 i się czasem przełączać na
@FilipWWL: @Man_of_Gx: XJ600S '97. stal troche. luzy niezrobione (tylko czy to ma zwiazek z tymi konkretnymi objawami?). swiece zamieniane wiele razy i potem zamienione w ogole na nowe. zamiana swiecy nic nie zmienia. swieca kiedys byla calkiem mokra, ostatnio troche mniej ale dalej lekko mokrawa.
@klamkaodokna: Czyli ewidentnie obstawiam problemy elektryka/elektronika. Poszukam schematu, kiedyś robiłem takie moto, nie palił na jednym garze, ale problemem były śmiecie w zbiorniku paliwa i zatkane dysze.