Wpis z mikrobloga

@loczyn: Mam ci dać ogłoszenie o pracę gdzie jest napisane w skillsach albo w wymaganej dokumentacji kopia dyplomu? Wiesz jak działa rekrutacja w branżach kreatywnych? Tak fxiarz powinien ogarniać jak mniemam - wyłączając praktyki. Bo praktyki działają trochę inaczej. Może być jakaś AAA czy indyk fajny - albo jeszcze lepiej, oferta z biura.

Ty czytasz co piszesz? Nie będę tutaj robił jakiś dróg krzyżowych bo się zwalają frustraci z jednej strony
@AsymmetricGentleman: Oczywiscie, niech kazdy swoje zdanie opisze. Ja uwazam po prostu ze takie glosy krzywdza ludzi, bo jeszcze ktos pomysli ze dyplom mu potrzebny, tymczasem te osoby traca 3 do 5 lat na uczelniach, podczas gdy „konkurenci” w tym czasie ucza sie fachu i trafiaja do pracy robiac juz fajne projekty.
Tym bardziej w Polsce, gdzie nie ma szkoly ktora reprezentuje jakikolwiek akceptowalny poziom.
@loczyn: jak słyszę po znajomkach to w polscy dynamicznie się tworzy infrastruktura akademicka więc nie będzie problemu by powiedzieć, że coś się dzieje. Nawet #!$%@? ze gnomon chce coś wypalić w wschodniej Europie. Jest coraz ciekawiej pod tym względem i wszyscy się dopiero uczą. No może nie PJNM - ci to już sami sobie winni hehe. Też by się chyba przydało posuszyć ludziom głowę by zaczęli robić coś na kształt wewnętrznych
@AsymmetricGentleman: Póki co ten infrastruktury nie ma, bądź jest żałosna, a o zgrozo więcej czasami można się nauczyć na kursach organizowanych przez pato szkoły (coś ala Cosinus).

Jak zobaczę, że jakaś uczelnia wypluwa kogoś ze skillami i wyczuciem to zmienię zdanie, póki co nadal uważam i będę pisał, że to strata czasu i o wiele lepiej uczyć się na własną rękę lub pod doświadczonym mentorem.
@AstroBoy: Nie zawracaj sobie dupy jakimiś studiami bo tam nie nauczysz się rzeczy, które zapewnią Ci pracę. Mnie nikt nigdy nie pytał nawet o to czy skończyłem szkołę średnią. Możesz też poszukać jakichś porządnych tutków tylko trzeba uważać bo dużo w necie to śmieci.
Żeby dostać robotę musisz mieć dobre prace w portfolio, które pokazują, że znasz cały workflow np. assetów do gier. Możesz też wrzucać breakdowny tzn. pokazywac tekstury, siatki