Wpis z mikrobloga

Witam,mam taką zagwozdke,robiłem remont dachu w starym domu,wiadomo stara dachówka i stare rynny i nigdzie niema odpływu do deszczówki,pytałem w gminie co z tym fantem zrobić i powiedzieli że właściwie to w mojej okolicy nigdzie niema kanału na deszczówkę a wszystkie odpływy sąsiadów czy to jakimiś kanalikami czy wprost do fosy są nielegalne,teraz zastanawiam się co mogę zrobić z tą deszczowka aby być że tak powiem czysty i mieć spokojna głowę,narazie poprostu woda z dachu wylewa się przez spusty na moją posesję
#remont #deszcz #budownictwo #dach
  • 4
@Sylvinho: Zawsze możesz zrobić zbiornik na deszczówkę, masz teraz program bodaj moja woda i możesz dostać 5000zł dofinansowania (nie więcej niż 80% łącznych kosztów). W zasadzie wydasz 1250zł i możesz sobie fajną instalacje zrobić (szambo szczelne plus rury, montaż i jakaś pompa) no i będziesz miał czym trawnik podlewać :)
  • 0
@lobo dzięki ale to raczej odpada,właściwie niemam miejsca na takie cos
@Tivarowski no właśnie myślałem nad tym,tylko co z tą wodą później zrobić?taka beczka napełni się w momencie,narazie niemam czego podlewac,niewiem mogę no taka wodę wpompować do spłukiwania toalety np?i czy taka beczka rozwiązuje problem w razie jakiejś kontroli?
@Sylvinho: No technicznie rzecz biorąc taki zbiornik potrzebuje kilka metrów kwadratowych aby go zakopać, ale po zakopaniu to w zasadzie to co wystaje zajmuje powierzchnię beczki. A sama beczka to raczej za mało, taką wodę spokojnie można używać do spłukiwania w toaletach a w zasadzie to nawet do prania by się nadała.