Wpis z mikrobloga

Podpisałem umowę o pracę z nową firmą (start w październiku, bo tak mi się w starej firmie kończy okres wypowiedzenia), w poprzedniej złożyłem wypowiedzenie nie sądząc, że moja firma będzie cokolwiek negocjować.

Stara firma mimo moich zapewnień że decyzja jest ostateczna zaproponowała o wiele lepsze warunki, przebijając tę drugą.

Czy jest jakaś elegancka opcja żeby z tego się wycofać? Wg artykułów na googlach można bez konsekwencji wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym jeżeli okres wykonywania pracy się jeszcze nie zaczął. Ktoś był kiedyś w takiej sytuacji?

PS: Głupio mi w #!$%@? ale zapewniam że na moim miejscu żadna rozsądna osoba nie spodziewałaby się, że poprzednia firma da radę wyjść z lepszą ofertą. Na dodatkowe usprawiedliwienie mam to, że nigdy nie zmieniałem pracy z jednej firmy na drugą xd

#pracbaza #programista15k #programowanie #pracait #pracazdalna
  • 24
@Canholt: przebili tylko trochę, symbolicznie o kilka procent. Generalnie jedna i druga oferta to podwyżka mojego obecnego wynagrodzenia o około 50%.

W zasadzie teraz jak ochłonąłem to myślę, że i tak pójdę do tej nowej firmy - kto wie czy w starej dadzą mi teraz +50% żeby potem przez kolejne 10 lat nie dać ani grosza podwyżki, bo przecież w 2021 dostałem większą podwyżkę niż ktokolwiek w historii xD A w
@lab_rat: starego pracodawcę informujesz po dostaniu oferty i przed podpisaniem umowy, żeby takiej hecy nie było.
Elegancko to już się nie da, możesz skontaktować się z nowym pracodawcą i powiedzieć że jednak rezygnujesz. Ale ja bym zmienił, skoro wcześniej się nie dało więcej wydębić a teraz nagle +50% wyczarowali
@lab_rat: nigdy, przenigdy nie akceptuj takiej oferty w obecnej firmie. Powiedziałeś, że odchodzisz, miałeś ku temu powody, więc odejdź.


Bo? Jak powodem jest slaba pensja i ci to odpada to o co chodzi
W zasadzie teraz jak ochłonąłem to myślę, że i tak pójdę do tej nowej firmy - kto wie czy w starej dadzą mi teraz +50% żeby potem przez kolejne 10 lat nie dać ani grosza podwyżki, bo przecież w 2021 dostałem większą podwyżkę niż ktokolwiek w historii xD A w nowej firmie to byłby ledwie starcik.


@lab_rat: Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego lepsze rozwiązanie to przejść do nowej firmy.
W zasadzie teraz jak ochłonąłem to myślę, że i tak pójdę do tej nowej firmy - kto wie czy w starej dadzą mi teraz +50% żeby potem przez kolejne 10 lat nie dać ani grosza podwyżki, bo przecież w 2021 dostałem większą podwyżkę niż ktokolwiek w historii xD A w nowej firmie to byłby ledwie starcik.


@lab_rat: Sam sobie odpowiedziałeś( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lol3pdg: często odchodzisz od szefa. pensja nie zawsze jest jedynym powodem


To to wiem, ale chodziło mi o przypadek, w którym pensja ci nie odpowiada i ci ja zwiększają, jak ci reszta pasuje to po co odchodzić