Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody: Tu sondaż przedstawia poparcie nie partii a danej osoby na kanclerza. Chrupalla ma raczej słabe zaplecze polityczne i jest z najbardziej ubogiego powiatu Saksonii, jest średnio z jego rozpoznawalnością wśród wyborców AFD już nawet w powiecie obok (Bautzen) a AFD podobnie jak Konfederacja rządzi się swoimi prawami i ma kilka frakcji które pewnie siebie tak naprawdę nienawidzą (patrząc na naszą Konfederację). Tutaj Chrupalla i Weidel razem zgarniają 6% czyli w
@AndrusZgc: Weidel to z kolei kobieta zyjaca w zwiazku lesbijskim, mająca w tym zwiazku dwójkę dzieci optujaca za normalnym wzorcem rodziny, sprzeciwiajaca sie imigrantom a jednoczesnie zatrudniajaca w dziwnych okolicznosciach imigrantkę na czarno do sprzątania chaty w Szwajcarii. Troche kontrowersyjnie.
@Strahl: Do tego jest w związku lesbijskim z kobietą ze Szwajcarii pochodzącą z Sir Lanki także mix ostry, zresztą tam masz też osoby pochodzenia polskiego jak Georg Pazderski czy Bernhard Zimniok więc tym bardziej śmieszy mnie ich antyimigrancka narracja. Śmieszne jest to jak łapie się na nią u nas Konfederacja jak chociażby Winnicki który jeździł na manifestacje do Drezna gdzie przez "przypadek" cytował Hitlera, w czasie gdzie głównym wrogiem jako imigranci
@Strahl: Tak, ale to dostało pewne poparcie w niektórych landach i u mnie budowano płot przeciwko dzikom roznoszącym ASF ale był on niby "przenośny" i ostatecznie postawiono tylko kawałek gdzieś na północy powiatu Görlitz po lasach. Temat lokalnej polityki niemieckiej będącej w tym regionie jeszcze mocno nasączonej szowinizmem jest zresztą ciekawym tematem (chociażby ich fiksacja Śląskiem xd)

https://www.dw.com/pl/saksonia-buduje-sta%C5%82e-ogrodzenie-wzd%C5%82u%C5%BC-granicy-z-polsk%C4%85/a-55567231

Ogólnie Gauland to też niezłe ziółko - wychwala Wehrmacht czy sprzeciwia się budowie
Zachwyt naszych prawicowych gwiazdek niemieckim AfD (które też w dziwnych okolicznościach dostawało przelewy z Rosji) zawsze bawi.


Śmieszne tym bardziej, że Winnicki jest z powiatu zgorzeleckiego i wrzucał do Nysy marzannę z twarzą Eriki Steinbach a Bosak jest z Zielonej Góry - zero zrozumienia historii, stosunków polsko-niemieckich i specyfiki ich sceny politycznej.

AfD jako jedyna partia sprzeciwiła się też budowie pomnika polskich ofiar nazizmu w Berlinie. ;)


@Strahl: Dokładnie, dzięki za
@AndrusZgc: Ja tam osobiście jestem serduszkiem z FDP. Od nazwiska Lindnera powstał nawet czasownik - lindnern, które znaczy mniej więcej "lepiej nie zrobić nic, niż zrobić i spieprzyć" powstałe po kilkutygodniowych bezowocnych dyskusjach w 2017. :)