Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś wysokie mirki jeżdżące na szosie lub gravelu? Jakimi rowerami i rozmiarami jeździcie?
Mam 198cm przekrok 94cm, jeźdzę 29er Kross level b2 2016 XL i rozmiar jest idealny, z jakiegoś powodu szosy i gravele w rozmiarze xl i xxl są malutkie.

Testowałem:
Scott speedster gravel 40 XXL - za krótki, w sklepie powiedzieli, żebym szukał coś w rozmiarze 64
Giant Revolt 1 XL- fajny rower, ale dużo mniejszy niż scott, jakby był większy to bym brał
Kross vento 4.0 XL - maleństwo - jak tylko usiadłem sprzedawca powiedział, że za mały
Aspre 2 r58 - jeździłem nim trochę po sklepie, porównując do Scotta geometria prawie taka sama
Merida Silex 400 XL - nie mogłem się przejechać, tylko przysiąść, rower wydawał się OK, ze wszystkich wyżej wymienionych ma najdłuższą rurę górną, gdyby to był blue matt już dawno bym brał, ten piano black bez szału
Canyon Grail AL 6 XXL - dostępne niby na jesień, AL7 można zamówić, dostawa w październiku, ale to 9k+ koszt wysyłki :D, nie ma jak przetestować i w tych pieniądzach to można szukać już carbonu

Początkowo chciałem dać ok 4-5k, a potem zobaczyłem ceny rowerów w tym roku, używek w moim rozmiarze jest mało

Co kupić?

Są jacyś producenci którzy robią duże rowery?

Warto dopłacać do canyonów?

Widział ktoś gdzieś niebieskiego Silexa 400 XL?

#rower #gravel #szosa
  • 7
@mazak88: mireczku, ale w stosunku do 29er to szosa/gravel w Twoim rozmiarze zawsze będzie miała inne geo. I w większości przypadków będzie krótsza - gravel trochę a szosa trochę bardziej.
@mazak88: kuzyn kupowal tribana rc520 XL i mowi, ze ok, a ma 195cm wzrostu. Ja ostatnio przymierzalem jakiegos treka rozmiar S i tez wydawał sie spoko xD(a mam 186). Szosy wydaja się małe na starcie. Ja tez myślałem, ze L na mnie za male, a teraz celowalbym w M.
@MiQ27 wiem, że inna geometria, ale trochę sie rozczarowałem tym, że np mój 29er wedlug krossa jest od 195cm, a vento w xl jest malutkie i na moje oko do 190cm

@Tigermass no każdy ma inne wymiary, do tego dochodzi fantazja producenta, jak patrzylem na tego scotta w sklepie myślałem że będzie za duży, okazał sie za mały, Treka mi szukali mieli tylko rower za 27k albo czekać do września 2022 :D