Wpis z mikrobloga

Komornik ogłosił na dziś licytacje forda mustanga z '67. Ilość januszy mnie przerosła - wadium wpłaciło 90 osób.

https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/538297

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niektóre janusze pół polski przejechały. Dobrze, ze ja Musiałem tylko przejść przez ulice XD jak chcesz wiedzieć za ile poszedł to plusuj. #samochody #carboners #mustang #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1629796946AauMWXn5E5fXQy17d7kMb4.jpg
  • 174
@one_man_army: brałem udział w kilkunastu licytacjach nieruchomości (dla odmiany), - lokale mieszklane etc. i szczerze powiem jak jest wiecej niz 5 licytantów to robię ostry w tył zwrot, bo wiem ze na 90% komus (zwłaszcza jak zona siedzi obok) puszczą hamulce i cena srogo przewali ceną rynkową (casus znany z tych wszystkich amerykańskich programów z licytacjami garaży)
dlaczego nie mogą tego wystawić na Allegro albo jakimś innym internetowym serwisie aukcyjnym? Na cholerę jechać na drugi koniec polski, wpłacać jakieś wadium i #!$%@? wie co ogarniać?


@Morf: dlatego, że komornikowi tak na prawdę nie zależy na wysokiej cenie sprzedaży. W jego interesie jest #!$%@? ogłosić aukcje, że zjawi się tylko parę osób i drugie tyle dadzą mu w łapę w zamian za ułatwienie kupna za niską cenę. Ile było
@fifithebest: @ste3: Chyba jedyny wał na takiej licytacji jaki można zrobić to dać zaporową cenę, nie zapłacić i liczyć na to, że na kolejnej licytacji będzie mniej ludzi. No ale tracisz wadium i pewności nie masz. Za to w momencie gdy nie ma wadium to już nic nie ryzykujesz praktycznie.
po co tworzyć koło od nowa? Niech krajowa izba komornicza podpisze sobie umowę a Allegro jak każdy inny podmiot w stylu Nike, Lidl, Samsung. Wszystkim pasuje sprzedaż towarów na Allegro ale komornikom magicznie nie i muszą mieć swój portal żeby móc lody kręcić?


@Morf: Komornikom pasuje, nie pasuje Ministerstwu Sprawiedliwości które rozporządzeniem uregulowało w jaki sposób ma wyglądać portal do licytacji elektronicznych.