Wpis z mikrobloga

Mirasy szukam grzejnika pionowego do pokoju. Nigdzie nie pasuje normalny aluminiowy, i chcę kupić stalowy pionowy, może miał ktoś styczność z takim czymś i podzieli się opinią. Interesuje mnie grzejnik Equation vertical podwójny 180 cm x 52 cm, dodam że ma ogrzać 16 metrów
#hydraulika #remont
  • 9
@jestemmirek: tylko montowałem takie. Z czego masz ścianę, na której chcesz go montować? Wieszaki do tego (4szt) są #!$%@? rozwiązane. Trzeba wykonać dwa otwory blisko siebie. Ja wieszałem to na ścianie z cegieł i była masakra, ale jakoś się udało. Sam grzejnik ciężki jak #!$%@?, a wieszanie go na wieszakach, na które trzeba nałożyć gumki (inaczej wieszak rysuje grzejnik) to wyższa szkoła jazdy. Same grzejniki miały krzywo nagwintowane otwory pod zawór
@jestemmirek: nie mogę już edytować. Jednak nie ten grzejnik montowałem, tylko jakiś castoramowy GoodHome Kensal 180x50. Twój widzę ma przyłącze w rozstawie 50mm, więc tam gwinty bada na pewno prosto. Sprawdź sobie tylko te mocowania w sklepie. Może inny Chińczyk wymyślił to jakoś inaczej ;)
@janznetu: no to może z tym będzie trochę lepiej, sprawdziłem na stronie wychodzi, że powinien też być trochę lżejszy od tego z castoramy. W ogóle nie przekonują mnie te pionowe cuda, ale coś muszę założyć
@jestemmirek: ogólnie, to takie grzejniki są w ciul drogie. Te marketowe to jak za pół darmo. Akurat ten, który masz na oku, to ma nawet spoko opinie. Jeśli miałbym brać coś takiego dla siebie, to bym prędzej wziął coś takiego niż inny za 3xtyle.
@janznetu: obawiam się ich faktycznej efektywności, że później przyjdzie marznąć w zimę. Ich cena bierze się z dopisku "dekoracyjny". Żonie się podoba, też myślę że zrobi ładny efekt w pokoju, ale nie mam przekonania, a za aluminiowe żeberko wysokie krzyczą 5 stówek