Wpis z mikrobloga

#rower
Hej, chciałbym sobie kupić centrownicę i zastanawiam się czy trzeba kupić specjalną pod koło ze sztywną osią czy wystarczy adapter. Ma ktoś jakieś doświadczenia i sprawdzone rozwiązanie?
  • 7
@Adrian00: Nie mam doświadczeń konkretnie z centrownicą, ale trochę bieżni pod łożyska na tokarce zrobiłem więc pytanie:
Chcesz centrować szosę na mikro oponach czy jakieś road+ albo jeszcze "cięższy" sprzęt? Każdy adapter wprowadza dodatkowe luzy, pytanie czy złapią się w tolerancję na dany typ roweru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
road+ albo jeszcze "cięższy" sprzęt?


@Aramil: Road+ Mam koła 650b i zwykłe typowo gravelowe, dodatkowo kilka miejskich z szerokimi oponami. Szosy z cienkimi oponami jeszcze nie mam :D
@Adrian00: To imho spokojnie dasz radę na adapterze. Z tego co widzę na przykładzie Bitula, adapter ma wyprofilowane mocowanie do koła więc przy odpowiednim złożeniu się ładnie wycentruje (o ile sam adapter nie jest krzywy).
Najwyżej dłużej zejdzie zanim się nauczysz dobrze centrować (zacznij od miejskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
@Aramil: W ogóle to niedługo planuję zbudować sobie koło do mojego mieszczucha bo mi za szybko luzują się szprychy i felga też zużyta. Będę mógł sobie potrenować.
Tyle tylko, że jak patrzę oferty to większość centrownic ma w opisie "nie przeznaczony do osi 15mm i 20mm". To znaczy, że nawet z adapterem nie będzie kompatybilny?
W sumie to mam adapter do trenażera. Chyba powinien pasować do zentrownicy xD