Wpis z mikrobloga

  • 313
Za nowy, 1,25 metrowy kabel zasilający ze świeżutkiej serii Nordosta – Odin Gold, który wykonano z miedzi pokrytej złotem, trzeba zapłacić 137 000 zł.
Półkilogramowa sztabka złota kosztuje obecnie 120 962 zł

Za 1,5 metrowy odcinek kabla głośnikowego Nordost Odin Gold (również z pozłacanej miedzi) trzeba już zapłacić 215 000 zł
Kilogramowa sztaba złota kosztuje 239 549 zł

JEST PEWNA ZALEŻNOŚĆ, PRAWDA?
WYBIERZ MONDRZE.

#heheszki #tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Roszp - Za nowy, 1,25 metrowy kabel zasilający ze świeżutkiej serii Nordosta – Odin G...

źródło: comment_16294367229c90YUo6pESvKZlOU04Gm2.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MiQ27 też tak uważam, te high end czasem mają takie z czapy parametry że się za głowę można złapać @dildo-vaggins ceny brałem wczoraj, od dwóch różnych sprzedawców (skarbowa dla 1kg i goldenmark bodaj dla 0,5).
A bardziej skoczyło srebro, brałem po bodaj 75 zł za uncję ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Roszp:

taniej wyjdzie kupić 11 metrów kabla o średnicy 1,5 mm z czystego złota ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko wtedy nie masz znaczka Nordost


Wydając taką ciężką kasę na kable oczekiwałbym że będą zrobione z najlepszego znanego przewodnika czyli srebra a nie zwykłej miedzi pokrytej złotem (po kij złocić żyłę przewodu w izolacji?, chyba dla szpanu bo złoto ma gorszą przewodność niż miedź i jego zastosowanie ma
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@frex złote kable to jakaś ewolucyjna pomyłka. Złoto ma sens na końcówkach przewodów bo nie koroduje. I tyle.

@Zablokowane_konto wejdź na dowolną audiofilską grupkę na Facebooku albo inne forum audiofilskie i się sam przekonaj ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tu przykład pierwszego z brzegu postu z poprzednią wersją tych kabli (złotych jeszcze nie ma w sklepach). Sorki za jakość ale nie mam jak teraz zrobić screena
Roszp - @frex złote kable to jakaś ewolucyjna pomyłka. Złoto ma sens na końcówkach pr...

źródło: comment_1629457766sE3AjKRRaC0G4TMUXqLczP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Zablokowane_konto niektórych właśnie ich wygląd przyciąga. Co ciekawe, popularnym mitem związanym z tymi kablami jest to, że taśma jest bardziej podatna na wstrząsy, więc z tymi Nordostami wedle ludowego zwyczaju, trzeba stosować podstawki, żeby "zagadały" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Roszp: te zdjęcie mieszkania z grupy wygląda jak render :P

+ czy tylko mnie bawi nazwanie kabla MAGNUM OPUS (pewnie przez wypok bo mi się kojarzy z memami z nosaczami)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kien to film był, bo wiadomo że najlepszym sposobem żeby zaprezentować brzmienie swojego systemu za ciężkie pieniądze jest zrobienie FILMU TELEFONEM XD
  • Odpowiedz
@Roszp: Nie o usuwnie tylko masz głupie myślenie porównywać gotowy produkt do materiału z którego jest zrobiony. My robimy felgi i nawet 1 kosztuje 4tys + i tak jakby ktoś narzekał czego ta felga kosztuje 4 tys a nie tyle co 15kg aluminium xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MrDexterMorgan ale zdajesz sobie sprawę, że to nie jest porównanie, tylko zabawny post na stronie ze śmiesznymi obrazkami? Wiem czym jest segment premium, po prostu zauważyłem absurdalną zależność, która absolutnie nie ma nic wspólnego z produktem. Witam na wypok
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LeslieDancer yep. Produkty premium. Jak masz system za dużą bańkę, to chyba nie chcesz, żeby jakiś kabel za marne 5k psuł Ci brzmienie, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz