Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć, poszukuje ekspresu do kawy. Interesuję mnie automat, z systemem spieniania mleka przez rurkę, z regulacją ilości kawy i mleka. Nie musi robić dwóch kaw mlecznych na raz. Cena do 2 500 zł. Nie jestem jakimś wyszukanym kawoszem. Piję głównie kawy mleczne. Co polecacie?
ps. Czytałem dużo o siemensach eq, ale gubię się w ich nazewnictwie.
#kawa #ekspresdokawy
  • 32
@napoleon17: Wczoraj kupiłem SIEMENS-a EQ.6 Plus S500, niewiele mogę powiedzieć o jego trwałości, ale kolega Kulek polecił, a sądząc po jego wpisach zna się na rzeczy i zaufałem. Bardzo dużo przepisów, choć od mojego ulubionego Americano bardziej smakuje mi zwykły przepis o nazwie "Kawa". Jeżeli nie masz 3000 zł (do końca weekendu promocja na RTV EURO AGD, później prawie 3700 zł) to pomyśl nad modelem S300, choć pewnie i S100 się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: Czym się różni s100, s300 od s500? Tak jak mówię, nie zależy mi na robieniu dwóch kaw mlecznych jednocześnie. Zależy mi na regulowaniu ilości kawy do mleka, bo często się zdarzało, że była za mocna albo za mleczna.
@napoleon17: Zapewne niewielkimi detalami, z tej trójki S500 jako jedyny ma 19 zamiast 15 barów, więc teoretycznie powinien lepiej zaparzać kawę (pod większym ciśnieniem), ale wątpię, że ktoś poczułby różnicę. Również wyglądem (nie wiem czy poniżej s500 to nie plastik zamiast INOX). Po szczegółowe różnice musiałbyś sięgnąć do strony producenta i wprost porównać ich specyfikację, na pewno różnią się ilością programów (przepisów) kaw. W moim modelu jest możliwość ustawienia, jaki procent
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: Nie patrz na bary, to chwyt marketingowy, bo automaty używają może 6 barów. Dowolna ulka z dziesięcioletniego ekspresu da ci 18 barów, ale to nie znaczy, że dostaniesz ekstra espresso.
@napoleon17: To zależy od preferencji. Ja nie pijam kaw mlecznych, a same czarne, jednakże mam czasami ochotę na kawę z niewielką ilością mleka na smaczek - wtedy ustawiam 30% mleka (mniej nie można) i resztę kawy w programie "kawa z mlekiem". Dosłownie przed chwilą wypiłem Cappuccino, które fabrycznie ma 50/50 mleko/kawa i też mi smakowało, więc nie uważam, żeby ta opcja była niezbędna.