Wpis z mikrobloga

Hej :)

Chciałem dać znać, że jakiś troll podszywa się pode mnie (innych wykopków z tagu pewnie też) i wysyła maile z groźbami do tej dziennikarki z Afganistanu. Już do niej napisałem, wyjaśniłem o co chodzi i napisałem że ma to usunąć, zanim więcej ludzi zacznie łykać tego trolla i powielać to dalej. Babka oczywiście nie odpowiada i ma w nosie, że publicznie pomawia niewinną osobę i organizuje na nią internetowy lincz i hejt. Ma jeszcze kilka godzin na sprostowanie tego, w innym wypadku sprawę zgłaszam na policję zanim zrobi się z tego jakiś gnój

"Dziennikarka" tak mądra, że nie rozpoznała ewidentnego trolla. Kto podpisywałby się pod czymś takim? Równie dobrze ktoś mógłby napisać np. maila z groźbami do Andrzeja Dudy, podpisać się "Jagoda Grondecka", dodać jej link do jej profilu i pomówić ją o poważne przestępstwo.

Internetowe śmieszki i przytyki które sam nieraz robiłem na wykop to jedno. Tylko że one nikomu nie robią krzywdy. Co innego podszywanie się, pisanie gróźb śmierci w czyimś imieniu i próba sprowadzenia mu policji na chatę :P

Gratulacje i podziękowania dla @Aganiok__ która udostępniała ten fejk dalej bez żadnego przemyślenia i zweryfikowania go

#afganistan
r.....5 - Hej :)

Chciałem dać znać, że jakiś troll podszywa się pode mnie (innych ...

źródło: comment_1629089214IJlZBlqYqMRGi34WJZV0Jq.jpg

Pobierz
  • 237
@roshida55 widzisz i to jest Wasz problem, myslicie zero jedynkowo, tylko o sobie. Ona jest w kraju z ktorego moze wrocic bez głowy umierajac w meczarniach, torturowana albo moze sama sobie coś zrobić zeby tego uniknąć bo jezeli to jest jakos troll a ona pomyslj ze naprawde ktos ją gdzieś zgłosił to moze sie to skonczyc zle. Ty chcesz zeby ona odpowiedziała za cos co nie jest wynikiem jej działań, bo ona
@roshida55: Ktoś (nie ważne czy ty, czy jakiś wyśmienity śmieszek) napisał używając twojego nicku, do reportera wojennego, że w skrócie zaraz zginie w męczarniach. Zgłoszenie tego gdziekolwiek się da i szukanie pomocy (szczególnie gdy ona jest w środku #!$%@? relacjonując wydarzenia na bieżąco) to jedyna opcja dla niej. Trochę powagi typie, a jeśli to nie ty, to pewnie się wytłumaczysz i sytuacja odejdzie w zapomnienie, a ty jeszcze rozpoczynasz jakąś kolejną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 204
@roshida55:

@Villard: daj spokój, jeśli to było '#!$%@?' to takich wpisow sa na wykopie dziesiątki dziennie i nie ma z tego zadnych afer


To, że takich wpisów jest dziesiątki dziennie, nie znaczy, że to jest normalne. To, że nie było z tego żadnych afer nie ma żadnego znaczenia. W końcu jest afera - bardzo dobrze zresztą, bo to, co robicie, jest chore - i wypadło akurat na ciebie. Przykra sprawa...