Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jadę na obóz i będę grał w #splendor.

W internecie jest pełno poradników jak grać.
Ale jak grać by wygrać?

Btw

Jest jakieś miejsce w polskim internecie które pokazuje jak grać by wygrać?
Zaczynając od monopoly przez pandemie a kończąc na jakiś gloomhaven?

#grybezpradu #planszowki
  • 15
@Sl_w_k_1: strategie są różne, w zależności czy grasz z dodatkami czy bez.
jak sama podstawka, to stackuj kopalnie w taki sposób, żeby jak najwięcej arystokratów złapać, wtedy najszybciej dojdziesz do 15 punktów
@Sl_w_k_1: im popularniejsza gra tym większe szanse, ale żeby szybko znaleźć odpowiedź musisz skorzystać z angielskich źródeł.
wystarczy wpisać w necie "[nazwa gry] strategies" albo "meta" ( ͡º ͜ʖ͡º)
poradnik do gry Splendor: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=776697941
@Bushus: wg powyższego poradnika arystokraci nie są optymalną strategią w sumie, ale nie analizowałem tego głębiej ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
@Aosa: ( ͡º ͜ʖ͡º) tak też może być, ja w gierkach wolę samemu strategię wymyślać i ćwiczyć na innych graczach jak się sprawdzają. Arystokraci generalnie dość spoko działają.
Ale gra jest różna jak się gra 1v1, a w 4 osoby. Przy 1v1 jesteś w stanie więcej zaplanować, natomiast przy 4 osobach więcej losowości jest. Dlatego podobał mi się bardzo dodatki (przy których pisze, żeby nie łączyć,
@Aosa: Zamiast arystokratów, zawsze można pograć z dodatkiem miasta i wtedy problem się rozwiązuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma arystokratów, nie ma problemu tej samej strategi z podstawki
@Sl_w_k_1: Ja ogrywam dziewczynę od czasu, gdy całkowicie odpuściłem sobie karty pierwszego rzędu i zacząłem kupować wyłącznie karty, które są warte jakieś punkty. Tylko wymaga to umiejętnego rezerwowania, bo przez małą liczbę kart, trzeba opierać się na żetonach. Wygrywam w ten sposób bez jakiegokolwiek arystokraty, ale taka taktyka ma pewnie sens tylko przy dwóch graczach, bo w większym gronie łatwiej o podebranie karty, na którą się długo odkłada żetony.
@Sl_w_k_1: moje dziecko ogrywało nas rezerwując na początku gry kartę z 4 splendoru (grany w podstawke) - ale potem siostrzeniec nas ograł stackujac podstawowe karty bez splendoru i dostając arystokratów. Z tym że ostatnio ja tak grałem i wygrała żona która zarezerwowała właśnie jedną wartościową kartę na początku bo ja nie byłem w stanie tak dużo zdobyć arystokratów (nie pojawiały się w ogóle szafiry) a sami arystokraci mieli różne klejnoty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: myślę że trzeba jakoś ogarnąć na co jest największą szansa, jaki kamień najczęściej występuje na planszy (wyobrazić sobie ścieżkę zdobycia arystokratów i/lub drogich kart) - fajne jest w tej grze że nigdy nie wiem kto wygra natomiast wiem że ja zazwyczaj przegrywam i to często brakuje mi jednej tury.