Wpis z mikrobloga

Siemano. Wczoraj formatowałem laptocza Lenovo Y700 - wszystkie dyski (magazyn HDD, systemowy SSD) do zera. Po ukończeniu instalacji i automatycznym ponownym uruchomieniu urządzenia wywaliło najpierw szary ekran, następnie artefakty, po czym komputer znowu się zrestartował i tak w kółko.

Spróbowałem uruchomić system przechodząc przez UEFI - wszystko bez problemowo. Dokończyłem konfigurację przy pierwszym uruchomieniu. Zmieniłem w UEFI, aby bootował od razu z dysku, nie wchodząc do Leagcy Support. Uruchomiłem ponownie komputer - wyrzuca błąd (patrz zdjęcie).

Z wymienionych propozycji dalszego działania, działało tylko Esc - przejście do UEFI. Uruchomiłem ponownie system poprzez wejście z UEFI - ponownie wszystko bez problemu. Zmieniłem w UEFI na uruchamianie poprzez przejście przez Legacy Support - działa. Niby jest okej, jednak denerwuje mnie to włączanie się systemu poprzez przejście przez Legacy Support. Wcześniej komputer odpalał w kilka sekund, teraz trwa to nawet kilkadziesiąt. Ktoś coś?

#windows #windows10 #systemyoperacyjne #technologia #informatyka #komputery
mojciech - Siemano. Wczoraj formatowałem laptocza Lenovo Y700 - wszystkie dyski (maga...

źródło: comment_16287507652w9vMRyBRC7zfS8Ud9z0a7.jpg

Pobierz
  • 8