Wpis z mikrobloga

#prawo
#sadownictwo
#firma

Witam,

Chciałbym zasięgnąć rady jak wygląda kwestia zakładania sprawy sądowej? Osoba która miała mi wykonać drzwi od 1,5 roku tego już nie zrobiła i zbywa mnie ciągle obiecując co raz to inne rzeczy.

Mam umowę (bez numeru dowodu, oraz wyznaczony przewidywany okres skończenia) mam komunikację SMS, nagrane rozmowy, gdzie mogę się z tym udac i jak to rozpocząć? Polubownie się nie da. Ma w dodatku moje drzwi z kamienicy u siebie na warsztacie niestety byłem pod adresem na którym ma rzekomo zarejestrowana firmę i nic tam nie ma

Przestrzegam ludzi przed poniższa firma, niestety nie widzę na google możliwości wystawiania negatywnych opin, czy znacie jakieś możliwości aby popsuć tej osobie renomę jak najbardziej?
https://www.drewnianeatelier.pl/

Dodatkowo jak mogę zgłosić gościa do skarbówki że nie wydał mi paragonu i robił te usługę na czarno? Widziałem numer telefonu i email jakiś ale nie wiem czy to działa
  • 6
Dodatkowo jak mogę zgłosić gościa do skarbówki że nie wydał mi paragonu i robił te usługę na czarno? Widziałem numer telefonu i email jakiś ale nie wiem czy to działa


@dizlly: pisz donos, teraz to się nazywa sygnalista. Jak zapłaciłeś , to do 15. Dnia następnego miesiąca, powinieneś dostać fakturę zaliczkową lub paragon zaliczkę. Jak zapłaciłeś 100% to fakturę końcową.
@dizlly: Udać powinieneś się do kancelarii i tam już dostaniesz fachową pomoc. A tak z grubsza wygląda to tak, że wszywasz typa do wykonania drzwi pod rygorem z 480 kc. Jak nie zareaguje, to składasz pozew i sąd w wyroku orzeka wykonanie zastępcze na koszt dłużnika. Inna firma wstawi Ci drzwi, a ten nierzetelny gościu za wszystko zapłaci.
@wutermelon: ale moment, kto płaci po wykonaniu usługi firmie, która to wykonała zastępczo? Nie jest tak, że to Mirek za to zapłaci im, a będzie mógł się domagać zwrotu poniesionych kosztów od tego, z kim ma umowę i teraz to czy cokolwiek odzyska, zależy od tego czy tamten będzie jakkolwiek wypłacalny?

@dizlly: a kiedy zawierałeś z nim umowę i na jakie dane gościa? bo wg tego: https://aleo.com/pl/firma/drewniane-atelier-michal-tutucki-lodz, to chłop prowadzi
@kowkin: Ale to jest chyba oczywista sprawa, że sąd nie sponsoruje wstawienia drzwi. Tylko, jeśli wypowie umowę, to będzie się i tak z typem bujał o kasę, a za drzwi zapłaci z własnej kieszeni innej firmie. Przy wykonaniu zastępczym obowiązuje dalej rękojmia ew. gwarancja oraz za wykonane prace będą odpowiadać wykonawca zastępczy jak i pierwotny. Jak ktoś nie jest bezdomnym menelem, to z reguły prędzej czy później pojawia się jakieś źródło
@kowkin: tak bo wcześniej podpisywaliśmy umowę zanim miał założona firmę więc mogę go też podać do skarbówki. Zawierałem jakoś w marcu 2020. Na jego prywatne dane. Byłem u niego z 3x zapewniał że zrobi. Nie zrobił. Teraz jak go straszę sprawą to mówi że on mnie pods o nękanie. Myślę że bezpodstawnie skoro na komunikację nie odpowiada. A pod adresem zarejestrowania firmy nic nie ma?
Witam wszystkich! Czy udało się przyciągnąć do odpowiedzialności tego gościa Michała? Bo niestety maiłem z nim umowę na wykonania renowacji drzwi - ale oczywiście nie zrobił tego do końca i nie komunikuję w żadni sposób. Czy może być ma sens razem iść do sądu czy coś takiego? Proszę o odpowiedzi. Dziękuję