Wpis z mikrobloga

Na początku lipca złożyłem wniosek o rejestrację spółki (umowa spółki z tego samego dnia) i w sumie byłem pewny, że PCC-3 płaci się dopiero po uzyskaniu wpisu, no i w błąd wprowadziło mnie to, że na biznes.gov.pl opłacenie podatku jest w sekcji "Co należy zrobić po uzyskaniu wpisu w KRS", ale w rozwinięciu jest o tym, że należy to zrobić w terminie 14 dni od zawarcia umowy. (chyba nikt nie przewidział, że to nie trwa 24h tylko ciągnie się już ponad miesiąc) i w sumie to co powinienem teraz zrobić?

Złożenie czynnego żalu i zaraz po nim deklaracji z jakimiś tam doliczonymi śmiesznymi odsetkami (19 groszy na dzisiaj) czy jaka opcja będzie najlepsza?

#spolka #dzialalnoscgospodarcza #firma #krs #sady #wlasnafirma #ksiegowosc #zakladaniefirmy #s24 #urzadskarbowy #pcc #podatki
  • 6
  • Odpowiedz
@kuncfot: @Krall: W sumie nigdy nic takiego nie robiłem, czy lepiej będzie osobiście skoczyć do US, żeby nic nie popsuć i złożyć ten "czynny żal" ustnie? Chociaż mi nie po drodze trochę i nie wiem jak z Covidem.

Czy po prostu wysłać pismo przez portal podatkowy, napisać co i jak i dopiero mi dadzą znać jakie tam odsetki mi naliczyli i dopiero deklaracja?
  • Odpowiedz
@Krall: Odsetki podatkowe poniżej 8,70 są nienależne. A z ciekawości, skoro zwracasz się tu z pytaniem, to prowadzisz sobie sam księgi rachunkowe?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Drobar nie, tylko jeszcze nie mam księgowości, bo czekam ponad miesiąc na wpis do KRSu, wszystkie NIPy i tak dalej :p od razu jak mnie wpiszą to podpisuje umowę, ale teraz szkoda by było marnować pieniądze
  • Odpowiedz