Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymon465: wydaje mi się, że możesz wtedy nie dostać maksymalnej liczby punktów i będzie to zależeć od egzaminatora. Założenie jest następujące przy arkuszu nr 2 - masz zrobić bazę, arkusz oraz program/skrypt no i na podstawie treści masz wywnioskować, co Ci będzie w danym momencie pasować. W takiej sytuacji możesz napisać maila do CKE bądź spróbować wrzucić im pytanie np. na Twitta z pytaniem jaka jest ich oficjalna wykładnia w takiej
@lsnc: Tak się wziąłem za rozwiązywanie bez zaznajomienia się z wymaganiami. Z tego co teraz wiem jedno zadanie jest na napisanie programu, drugie na arkusz, a trzecie na bazę danych.
A tak się zapędziłem, że do tego zadania z arkusza kalkulacyjnego to sobie już napisałem programy xD
Muszę się najpierw zaznajomić z tym, jak to trzeba rozwiązywać a dopiero potem sobie ćwiczyć.
@szymon465: Te matury z informatyki są bardzo schematyczne. Jest gdzieś nawet taki duży zbiór zadań od CKE wraz z rozwiązaniami. Jak sobie porobisz trochę tych zadań to zaczniesz szybko łapać „czego oczekują” w konkretnych typach zadań i jak to najłatwiej rozwiązywać.
@szymon465

Więc jeśli sobie napisałem program wyliczający, co tam ma wyliczać to jest to źle?

Ja tak zrobiłem i nie robili mi z tego powodu problemów.


Z tego co teraz wiem jedno zadanie jest na napisanie programu, drugie na arkusz, a trzecie na bazę danych

Nie, możesz je wszystkie rozwiązać w wybranym przez ciebie języku programowania, pytanie tylko czy starczy ci czasu na to i czy nie łatwiej będzie kombinując z innymi