Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, wiem ze pytań tego typu jest tu wiele ale mam wrażenie ze mój przypadek odstaje od innych wiec warto zapytać, może ktoś ma ochotę dodać coś od siebie z kręgu #programista15k #programowanie
A wiec, zajmuje się grafika komputerowa ale zawsze chciałem spróbować swoich sił w programowaniu, oglądałem kiedyś wiele i czytałem na temat htmla cssa, po prostu podstawy, ale miałem wrażenie ze wolałbym coś bardziej złożonego, a może się mylę. I tak zawsze się zastanawiam jako kompletny amator od czego mógłbym zacząć aby mi to wyszło na dobre pod względem satysfakcji jak i potrzeby na rynku pracy, oraz który język jest możliwy do nauczenia od zera nie znając żadnych innych pobocznych Ew poznając się w trakcie w dalszych etapach programowania, ostatnio musiałem ogarnąć stronkę z domena baza danych i wgraniem Wordpress i różnymi rzeczami związanymi z wp i mi się podobało, ciekawy jestem jak wyglada nauka języków backendu czy łatwiej szybciej czy trudniej ale z lepsza satysfakcja? Bardzo chce spróbować ale nie wiem od czego i dlaczego, myślałem o php ale natrafiłem na posty w których ludzie odradzali lub mówili różne rzeczy i sam nie wiem, mam 24 lata i otwąrta głowę i chęci na wszystko! Bardzo dziękuje z góry za odpowiedzi #programista #c++ #java #php #js #backend #frontend

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610c286f6513ce000a3ad94a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli chcesz iść w php i mieć więcej satysfakcji to lepiej symfony. Wordpress to więcej klikania niż kodzenia.
Pogoogluj sobie jakie języki są teraz na topie. IMO php ma niski prób wejścia, i szybko się w nim pisze co jest dużym plusem. Pogoogluj sobie jakie są topowe języki może spróbuj w kazdym zrobić jakieś proste logowanie/rejestracje albo bloga (ale napisać od zera w topowym frameworku danego języka) jak masz zajawkę.
@AnonimoweMirkoWyznania zalezy od grafiki, jaka robisz. Jak tworzysz jakies postacie/3d/cos do gier to sprobuj napisac gre na mobilne.

Jak robisz grafike dla webowki to sprobuj nodejs+react
Troche z grunej rury, ale jsst sporo tutoriali. Jak przejdziesz konfiguracje i ustawianie srodowiska to pozniej zostaje kodowanie i co chwila na stack overflow ( ͡º ͜ʖ͡º)