Wpis z mikrobloga

Mirki, jakoś w marcu/kwietniu wymieniałem tarcze oraz klocki z przodu bo przy hamowania cały samochód wchodził w wibrację i strasznie telepało i waliło, okazało się że tarcze były zwichrowane. Założone zostały nowe i teraz znowu dzieje się to samo a minęło raptem 4-5 miesięcy. Co może być przyczyną że tarcze się skrzywiają? Krzywa piasta koła?
Civic VIII
#samochody #motoryzacja #honda
  • 18
@GrayBlacksmith: Miałem tak, że kupiłem auto z bijącym tarczami. Serwis mi je wymienił. Zrobiłem może 200km i znowu zaczęły bić. Wróciłem do serwisu i założyli kolejny komplet. Na nowym komplecie już było ok. Wydaje mi się, że warto zrobić pełny serwis hamulców. Sprawdzić właśnie czy zaciski są ok, bo jak wrzucisz nowe tarcze to znowu je skrzywi.
@GrayBlacksmith: @nickname_generator: Poza oblaniem gorących tarczy wodą to nie istnieje coś takiego jak wichrowanie. Efekt bijącej tarczy wynika z materiału z klocków który wpiekł się w tarczę. Wystarczy to rozjeździć. Powodem tego może być katowaniem hamulców na zjeździe z górki, na torze albo przez zapieczone zaciski.
Co może być przyczyną że tarcze się skrzywiają?

@GrayBlacksmith: to, że tarcze robią z gównolitu. Ilość problemów jakie miałem ostatnio z markami Brembo, Textart, TRW, ATE to jest jakaś masakra. Fabrycznie poza normą bicia, do tokarza bo z neta zamawiane to się można, krzywe klocki hamulcowe, to, że się zwichrowały to mnie nie dziwi.
@cwlmod: nie chce mi się szukać, ale zdaje się że profesor kris robił eksperyment, włącznie z pomiarem bicia bocznego tarcz po takim gwałtownym chłodzeniu i oczywiście przed i nic nie wykazało.