Wpis z mikrobloga

Kurde, oglądam sobie ostatnio konfiguratory różnych marek i doznałem ciężkiego szoku, jak dowiedziałem się że takie CLA 35 AMG można zagarnąć już za niespełna 200k. Myślę sobie - dobra, ale pewnie kolejne 100k kosztowałoby doposażenia tego badziewia, bo wiadomo - marka premium. No i co się okazuje, całkiem sensownie skonfigurowałem go za 257k. To ponad 20k mniej niż udało mi się skonfigurować Alfę Romeo. Teraz zastanawiam się czy Mercedes jest jakiś tani, czy inne marki troszkę, kolokwialnie mówiąc #!$%@?ło z cenami. Tak, wiem, że to CLA to w gruncie rzeczy kompaktowe coupe, ale kurde, za uczciwą cenę dostajemy świetnie doposazone auto z fajnym silnikiem, znaczkiem AMG, które jest całkiem praktyczne. Czego chcieć więcej?
#samochody #motoryzacja #mercedes
Pobierz murmurlrl - Kurde, oglądam sobie ostatnio konfiguratory różnych marek i doznałem cięż...
źródło: comment_1628040006vSMIQVhwsNUtVMq7FsSqf6.jpg
  • 22
@murmurlrl: cla to przecież a-klasa, awaryjna, ciasna i słabo zrobiona. W dodatku design w środku, no sorry, ale wieś dla bananów. Obecnie MB ze względu na zmiany w designie, obniżenie jakości materiałów i przez awaryjność ma spory exodus wieloletnich klientów, osobiście odradzałbym. No i jak kolega @Gorum wyżej wspomniał Giulię powinno raczej przyrównywač się do c-klasy niż a-klasy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@murmurlrl:

Czego chcieć więcej?

Ogólnie to jakiegoś polotu, stylu, czegoś przykuwającego uwagę a nie neutralnego wozidła
@Przedmidorrr: Pytałem paru osób siedzacych w temacie i każdy mi mocno odradzał, ewentualnie radzili trzymać do konca gwarancji i sprzedać. Ja byłem zainteresowany t8, tam podobno elektronika od hybrydy wali się jeszcze na gwarancji, silniki benzynowe też mają jakieś problemy (chyba z turbosprężarkami). Ile w tym prawdy to nie wiem, posiadaczy przecież nie ma co pytac bo i tak prawdy nie powiedzą :D
@RyszardMaj: Wprawdzie ostatnio MB mnie wkurza, ale z tym yt to w sumie tylko drama i #!$%@?, normalna a/c/e klasa jest bez problemu naprawiana na gwarancji bez zbędnego szczekania, akurat MB ma jedne z lepszych serwisów z jakimi się spotkałem. Po leasingu i tak masz całą tą awaryjność w ciulu.
@murmurlrl: 257k to mało jak za takie małe auto? W poprzedniej generacji a45 zaczynało się od 170-180k i normalnie doposażone kosztowało 220k. Tyle że a45 bez pakietów aero wygląda jak gówno, tj zwykła a klasa z pakietem amg, a tamta generacja nawet z tym pakietem wyglądała jak mydelniczka.

3 lata temu to mogłeś kupić e klasę 220d z niezbyt bogatym ale całkowicie wystarczającym konfigu za 250k
@miecz_przeznaczenia: Jeździłem cla45amg s i jeździ to niesamowicie. Fakt ze pojemność już nie ta ale jednak zdaje się przeczyć prawom fizyki na zakrętach i starcie. Niesamowite ile wykrzesali mocy z tego 2.0. Przyznać trzeba jednak ze rzeczywiście do wykokszonych AMG sprzed lat nie ma co porównywać bo to zupełnie inna charakterystyka. Nie można mu jednak odmówić braku wrażeń z jazdy.