Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, mam problem z ustawieniem najbardziej wydajnego taktowania RAMu Kingston HyperX KHX2400C11D3/4GX na mojej dość już starej płycie Asus P8H61-M LE/USB3. Podłączone mam w dualu 2x4GB i z tego co widzę to na kość mogę ustawić max 800 MHz, a wiem że płyta i procesor są w stanie obsłużyć więcej. Próbowałem już wszystkiego i się poddaję. Ktoś może mi podpowiedzieć co robię źle, albo może coś źle rozumiem. Taktowanie RAMu to niestety dla mnie czarna magia. Bios zaktualizowany do najnowszej wersji. Zarówno jak robiłem XMP czy manual (jak ustawiałem taktowanie ręcznie lub auto) to wywalało blue screena i tyle było z zabawy.

Z góry dziękuję za pomoc!

#komputery #ram #pytanie #komputer #pcmasterrace
Pobierz weeden - Siema Mirki, mam problem z ustawieniem najbardziej wydajnego taktowania RAMu...
źródło: comment_1627826454kIFYygEPl7KdoDZuzSDy2V.jpg
  • 2
@Squatlifter: napięcie modułu XMP nie ustawia się z automatu przy wyborze tej opcji? W biosie przy wyborze XMP napięcie z auto zmienia się właśnie na 1.6V przy 2133MHz i 1.65V przy 2400MHz.

Chyba, że to taktowanie za wysokie ustawiam? Wybierając taktowanie uwzględniam już działanie w dualu (czyli zamiast 2132 daję 1066MHz) czy oznaczam każdą kość osobno i daje tyle ile ma iść z jednej kości?