Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
kojarzy ktoś jak się nazywał użytkownik który jest konduktorem na wykopie i podpowiadało co nieco o różnych sytuacjach na przykład opóźnienie pociągu?

Ewentualnie wie ktoś Jak kupić miejscówkę na stronie PKP? Chodzi mi o sytuacje kiedy pociąg na który kupiłem bilet już z miejscówką jest opóźniony a chcę pojechać innym który jedzie na tej trasie.
Kiedyś w systemie PKP można było kupić miejscówkę na dowolne pociąg oczywiście za 0 zł a teraz w systemie widzę tylko miejscówki dla biletów weekendowych lub europejskich dla młodzieży.

Czy jedyną opcją o dostania miejscówki na taki pociąg jest poproszenie o nią w kasie biletowej czy to jest istnieje jakaś inna możliwość?

#pkp #bilety #polska #ceny
  • 14
@Shishu: @gumpa_bobi
0. z tego co wiem aktualnie na wszystkie pociagi miejscowki sa obowiazkowe?
1. co jesli jest kasa, ale widac ze nie zdaze?
2. rozumiem ze aktualnie miejscowek w internecie nie ma bo z zalozenia kazdy kto kupil bilet ma juz przyznana do niego miejscowke? (oprocz weekendowych i interrail oczywiscie)
3. wiesz moze czy aktualnie miejscowki w takich sytuacjach sa dodatkowo platne? tzn czy jest koszt miejscowki i czy jest
@Shishu: @gumpa_bobi

4. w przypadku gdy pociag jest opozniony a w pociagu ktorym chce jechac zamiast opoznionego nie ma miejscowek w mojej klasie to zupelnie nie moge nim jechac?
czy tez kasa/konduktor powinni wydac mi miejscowke na wyzsza klase bez doplaty?
ew czy moge doplacic u konduktora/w kasie do 1 klasy i wtedy poprosic o miejscowke? czy takie doplaty do 1 klasy wiaza sie z oplata dodatkowa ponad 100zł obecnie?

DZIEKUJE
@jakubeskulap: 0. na składy złożone z wagonów nie ma obowiązkowych miejscówek
1. no to samo, konduktor
2. nigdy nie bylo za 0 zl, zawsze trzeba bylo podac numer biletu czy to miesiecznego czy jakiegos innego cuda.
3. no jak Twoj pociag jest opozniony to masz za darmo miejscowke
4. jesli jada wagony to mozesz na stojaco, jesli jedzie zespol trakcyjny to nie mozesz. co do 1 klasy to doplata jesli miales
4. jesli jada wagony to mozesz na stojaco, jesli jedzie zespol trakcyjny to nie mozesz. co do 1 klasy to doplata jesli miales bilet na 2, 130zl masz tylko przy braku zgloszenia checi zakupu biletu np wlasnie na zespole trakcyjnym gdy wchodzisz a nie ma miejsc.


@Shishu: czyli jesli mam bilet na IC wawa-opole na 2 klasy i jest opozniony, a wczesniej przyjezdzda EIP na tej trasie ale bez miejscowek na
@jakubeskulap: w EIP trochę inna bajka i ten łysy @gumpa_bobi Ci nie pomoże, bo jedyne EIP jakie on widział to to na pocztówkach, ale tam konduktor normalnie nie prowadzi sprzedaży ani biletów ani miejscówek. by jechać EIP zdecydowanie powinieneś iść do kasy po rezerwacje miejsca szczególnie, że to pociągi zatrzymujące się tylko na stacjach z kasami. dodatkowo np. dziś miejsc na 1 klasę też prawdopodobnie już nie ma. no i też
@Shishu: dzieki za odpowiedzi! EIP odjezdzal 14 minut po IC ale kolejka do kas miala ponad 50 osob. Na szczescie udalo sie "wyprosic" razem z inna osoba miejsce w warsie, ale chyba dlatego ze bylem pierwszy, bo pozniej juz kazdego odsylal i nie reagowal na blagania.