Wpis z mikrobloga

Zmiany które mają wejść od 1 grudnia 2021 roku – nowy taryfikator mandatów za przekroczenie prędkości:

- Minimum 1,5 tys. zł za przekroczenie prędkości o 30 km/h (niezależnie od miejsca)
- Minimum 3 tys. zł za powtórne przekroczenie prędkości o 30 km/h
- Maksymalna kara za przekroczenie prędkości w postępowaniu mandatowym 5 tys. zł

#polskiedrogi #mandaty #motoryzacja
  • 109
  • Odpowiedz
@wigr bardzo dobrze. #!$%@?ć polacki styl jazdy. Inaczej jak batem nie nauczy się hołoty jeździć bezpiecznie. Za przekroczenie o 50 km/h powinni jeszcze od razu polaka-robaka zamykać w klatce.
  • Odpowiedz
  • 8
Te prędkości rozumiem ale z tą kolizją to ich srogo #!$%@?ło. Zabiorą mi 1,5k dla państwa bo komuś zarysowałem auto a to pokryje ubezpieczenie? No #!$%@? iksde
  • Odpowiedz
Rok siedziałem w hessen jako elektryk,


@zielony_sernik:
fajnie, co to ma do jazdy samochodem?

są odcinki z ograniczoną prędkością ale większość jest bez limitu

IDzD wiadomo :)

a teraz wracaj pod but pisowcu

że co? XDDDDDDDDDDDDDDD

  • Odpowiedz
Minimum 1,5 tys. zł za przekroczenie prędkości o 30 km/h

@wigr: jak na razie to tylko projekt ustawy (musi przejść przez głosowanie w sejmie i senacie). IMO to kolejna zasłona dymna, żeby ludzie mieli się czym ekscytować jak będą robili kolejne lockdowny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
zatem w formie inicjatywy ustawodawczej 100tys ludzi, wnioskujmy o zniesienie immunitetu jeśli chodzi o przepisy dorgowe

@F1nit0: Popieram, ale wszystko idzie w odwrotnym kierunku.

Wydaje mi się, że może być tak, że w Polsce to już niedługo znajomość z politykiem partii rządzącej, albo legitymacja partyjna zastąpi immunitet przy kontroli.
  • Odpowiedz
@wigr: I zwykły szaraczek zapłaci miesięczną wypłatę, a kto ma hajs dalej będzie #!$%@?ł... Może kiedyś niech ktoś rozwiąże problem raz na zawsze - w Finlandii jest stały % od zarobków i jest to faktyczny motywator do jazdy zgodnej z przepisami.
Pomijam już fakt często kretyńskiego oznakowania polskich dróg, bo to woła o pomstę do nieba.
  • Odpowiedz
  • 0
@fegwegw ale to znaki są #!$%@? ustawione i to jest typowe łapanie na takich #!$%@? miejscach a nie faktycznie stwarzanie zagrożenia
  • Odpowiedz
@wigr: pisałem komentarz i wypok się #!$%@?.

W skrocie: mandaty za niskie, w Niemczech radary niewidoczne, jeżdżą wolno, my #!$%@?, infrastruktura ssie, ustawa z dupy, niedostosowana do realiów. #!$%@? odrealnionych ludzi prądem, bo i tak będą na sygnałach #!$%@?.
  • Odpowiedz