Wpis z mikrobloga

Mireczki czy ktoś z was jest w stanie podpowiedzieć w kwesti prawnej.
Od 2017r wynajmowałem lokal od pana X z umową najmu. Na początku roku 2019 pan X zginął w wypadku i lokal przejeła w spadku jego córka (pani Y) . pani Y pojawiła się u mnie zaraz po wypadku, poinformowała o zaistniałej sytuacji i powiedziała żeby teraz przelew robić na jej konto , nie zmieniając w żaden sposób umowy , nie dając żadnego aneksu. I tak oto w zeszły piątek pani Y przyszła i powiedziała że lokal został sprzedany. W tym tygodniu w poniedziałek zjawił się u mnie pan Z który to lokal zakupił i poinformował mnie że mam się z lokalu wynieść do końca tygodnia (do soboty) . Czy pana Z obowiązują zapisy z mojej umowy najmu tego lokalu a dokładniej chodzi o okres wypowiedzenia??
#prawo #poradyprawne #januszebiznesu #mirkopomusz #pomocy
  • 22
@ryhister:
Art. 678 [Zbycie przedmiotu najmu]
§ 1. W razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia.
§ 2. Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli umowa najmu była zawarta na czas oznaczony z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana.
@ryhister: nie słuchaj takich bzdur jak wyżej.

Art. 678. [Zbycie rzeczy najętej]
§ 1.
W razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia.
§ 2.
Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli umowa najmu była zawarta na czas oznaczony z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana.
@Joachim_Mordechaj: ja #!$%@?, serio takim baranem jesteś, że mówisz odwrotnie niż jest w rzeczywistości?

Każda umowa najmu mieszkania , nawet jeśli nie było zawarte jaki jest okres wypowiedzenia, podlega pod prawo.

W przypadku najmu na określony okres, oboje macie miesiąc. W przypadku najmu bezterminowego, są to 3 miesiące.

Tylko w szczególnych przypadkach można z dnia na dzień kogoś wywalic., Twój przypadek do tego nie należy.
@Karoleer

to jest bardzo złożony temat regulowany również przez ustawę szczególną o ochronie pasożytów~

Milutko jak na kogoś kto zajmuje się najmami, pewnie wykształcony prawnik do tego? Xd