Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skończyłem studia inżynierskie na kierunku Teleinformatyka i od ponad miesiąca szukam pracy w kierunku #it bez skucesów. Głównie jakieś zarządzaniem systemami czy siecią, czy nawet helpdesk. CV wysłane kilkanaście razy czy to na staż czy na zwykły etat i żadnej odpowiedzi, nawet na wstępne rozmowy, nic (pomijając że prawie wszędzie chcą min. rocznego doświadczenia, nawet na staże) Doświadczenia mam mało, jakieś prace w wakacje przy zakładaniu systemów alarmowych i tyle.

Jako, że od szkoły średnij interesowałem się sieciami (niestety na studiach prawie nic nie było, tylko programowanie albo elektronika, a to nie moja bajka) to pomyślałem, że zrobię certyfikat #ccna i to mi pomoże w jakiś stopniu na rynku pracy.

Pytanie co robić, presja znalezienia pracy przez otoczenie coraz większa. Czy szukać dalej i liczyć, że coś się uda znaleść, czy może znaleść gównorobotę, zdać ten certyfikat CCNA i porobić jakieś jeszcze kursy na windows server/linux i wtedy zacząć szukać roboty w it, a może ten certyfikat nie jest już tak cenny i nie opłaca się go robić, jakiś inny?

A może w jakiś inny kierunek it, nie wiem? Ale to bym musiał wtedy jeszcze więcej czasu poświęcić na naukę i wtedy napewno coś musiałbym łapnąć do roboty.

#pytanie #pracait #informatyka #pracbaza #siecikomputerowe

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fec7c1f26956000ac8bc88
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 34
@AnonimoweMirkoWyznania Musisz wysłać conajmniej kilkadziesiąt cv i doszkalać się z jakiejś jednej technologii bardzo dobrze. Niestety tak wygląda rynek pracy dla ludzi bez doświadczenia. Też przez to przechodziłem. Czasami masz szczęście i uda się załapać od razu po studiach do fajnej firmy, czasami masz mniejsze szczęście i odbijasz się od drzwi, a czasami trafiasz do Januszexu, który cię wykończy psychicznie.
@cecidimus Nie jestem ekspertem, ale są różne oznaki podczas rekrutacji np. jakieś dziwne pytania i proces rekrutacyjny, dziwna umowa np. o dzieło, kiedy wiesz, że będziesz pracował według harmonogramu, nieprofesjonalne zachowanie rekrutera podczas rekrutacji, niejasny zakres wymagań, ukrywanie wynagrodzenia, niezgodne wynagrodzenie z tym co było obiecane, a tym co jest na umowie, presja na nadgodziny, brak szkoleń itp.
@AnonimoweMirkoWyznania: poszukaj roboty w budżetówie - wbija w google "nabory kprm" (tam są wszystkie ogłoszenia związane z tzw. służbą cywilną), osobno przejrzyj ogłoszenia na stronie ZUS oraz NFZ, do tego możesz popatrzeć po stronach lokalnych urzędów samorządowych, prokuratur, sądów i ew. banków jak masz jakiś w okolicy.

Pensja dupy nie urwie, ale żeby mieć ten rok-dwa-trzy doświadczenia styknie.