Wpis z mikrobloga

Jestem zatrudniony na pełen etat na podstawie umowy zlecenie. Złapałem sobie dodatkowe zlecenie na zrobienie strony internetowej i teraz pytanie jak to najlepiej ogarnąć jeśli chodzi o rozliczenie. Wyczytałem, że w Polsce mamy coś takiego jak niezarejestrowana działalność gospodarcza i jeśli nie przekroczymy 1400zl miesięcznie to nie trzeba zakładać jdg. Mój zleceniodawca potrzebuje faktury za tą stronę. Czy jako osoba beż jdg mogę taka fakturę wystawić? Jeśli tak jak to zrobić? Jakby ktoś miał jakis wzór byłbym wdzięczny bo ja jestem w tym kompletnie zielony. Ostatnie pytanie to jak wygląda się rozliczenie z takiej faktury i ewentualnych przyszłych. Czy po prostu rozliczając pit na początku przyszłego roku muszę również rozliczyć tą fakturę i zapłacić od niej podatek? Z góry dziękuję za pomoc i rady:)
#ksiegowosc #podatek #podatki #firma #stronywww
  • 2
  • Odpowiedz
@MajtusZ: 1. Możesz to zrobić w ramach działalności nierejestrowanej.

2. Możesz użyć dowolnego wzoru, który nie ma VAT, bo wystawiasz jako podmiot niezarejestrowany Np. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-podatnika-korzystajacego-ze-zwolnienia-z-vat-wzor-z-omowieniem Taką fakturę kontrahent może bez problemu zaliczyć w koszty.

3. Na koniec roku w PIT dopisz sobie wartość faktur w odpowiedniej rubryczce PIT 36. W tym roku to była komórka 111. (Działalność nierejestrowana określona w art..). Na koniec płacisz to co wyjdzie (albo i nie) z
  • Odpowiedz