Wpis z mikrobloga

Możecie się śmiać, ale czuję się znowu jak na początku lat 90. Rośnie Inflacja, młodzi mają wszystko w dupie, myślą że jak do tej pory było dobrze to tak bedzie dalej. Wszechobecny tumiwisizm i kończenie gównokierunków ( jak za komuny " cokolwiek skończyć bo robota i tak będzie, nikt sie tym nie przejmował" - autentyczne słowa jakie usłyszałem od kilku meneli którzy przetracili fortuny na takim podejściu do życia, marnujac dorobek rodziców i dziadków) w połączeniu z roszczeniowością nie skończy się najlepiej, bo większość młodych osób nie potrafi nawet zamieść podłogi czy wymienić butli z gazem. Nie mają kompletnie nic użytecznego do zaoferowania, nie mają umiejętności żeby być specjalistami i wstydzą sie jakiejkolwiek pracy "fizycznej". Przecież jak przyjdzie kryzys ( a raczej przyjdzie niedługo) i sytuacja sie pogorszy, rodzice odetna od gotówki a za granicą będzie podobny bajzel to większość młodych czeka taki Weltschmerz że gałęzi w lasach braknie ( ͡º ͜ʖ͡º)
#ekonomia #inflacja #gospodarka #depresja #heheszki #psychiatria #polska
Pobierz MateuszWajchePrzeloz - Możecie się śmiać, ale czuję się znowu jak na początku lat 90....
źródło: comment_162684909991dk46ogL0WPAikHPSUhwf.jpg
  • 118
@shelkofy kogoś takiego właśnie szukam ( ͡º ͜ʖ͡º) W najbliższym czasie będą do takiej roboty 3 bliźniaki i 15 szeregowek + trzeba będzie narazie 3 działki ogrodzic panelowo. Nie odbieram już telefonow od ogrodzeń leśnych bo nie mam ludzi, wycofalem ogłoszenie ale ludzie i tak dzwonią na nr z banerów ¯_(ツ)_/¯ Jeśli jesteś z mazowieckiego to pisz mi na priv śmiało, jak nie to mogę nawet ogarnąć
@MateuszWajchePrzeloz: Trochę racji masz, bo dużo młodych chce wszystko za nic i teraz. Pewnie to winna social mediów i influencerów. Tam widzisz tylko sukces. Inna sprawa, co będzie jak wejdą na rynek pracy po studiach. Jak zareagują na oferty stażów. Czy wtedy przyjdzie rozsądek i cierpliwość, czy dalej buntowanie i szukanie oferty na prezesa.
A fragment o styropianie to boomerskie #!$%@? XD obieranie ziemniaków, zamiatanie, wywiercenie dziury w ścianie spoko, ale
@rivers666 chodzi o to jakie studia większość robi oraz o ich nieadekwatne oczekiwania względem rzeczywistości. Tym bardziej że teraz studia mają nawet osoby upośledzone tym bardziej nie rozumiem młodych idących na psychologie, socjologie itp - wiadomo że to intelektualne dno jak większość rodaków, ale ciekawi mnie przy ich braku rozumu jednoczesna pogarda do normalnej pracy. Ale mi w tym wpisie chodziło o sytuację gospodarczą w kraju a nie młodzieżowe sperdolenie
@MateuszWajchePrzeloz weź ziom, nieźle ich zagotowałeś xD sam mam 19 lat i mogę się z tobą poniekąd zgodzić, większość młodych myśl że będąc cwaniakami będą mieć życie jak celebryci, kicz jak w latach 90', I bezmyślne kopiowanie lifestyle'u z zachodu dokładnie tak samo jak w 90s xD dużo moich znajomych nigdy nie było w jakiekolwiek pracy chociaż z drugiej strony sporo ma już za sobą pierwszą pracę także nie jest to żadna
@MateuszWajchePrzeloz: mimo wszystko całość to jest #!$%@? takie, że mnie głowa boli.

WIĘKSZOŚĆ to, WIĘKSZOŚĆ tamto, bez żadnego podparcia
rzucasz po prostu takimi tekstami bo boli cię dupsko o młodszych ludzi (nie wnikam z jakiego powodu).

Ja mogę napisać, że 99% robotników fizycznych to patologia, ćpuny i alkoholicy.

@Normalny-czlowiek: co ty wiesz o 90s jak się urodziłeś w 2002 XD

ludzie #!$%@?, nie uogólniajcie ludzkości do znajomych z jakimi się
@M_Osti zdradzę ci tajemnice- w obecnej chwili rzadko trafisz na fachowców. Większość to partacze jadący na braku ludzi. W takim samym domku obok, wynajelismy człowieka do tej roboty- bo zależało nam na czasie. Nie dość że położył styropian bez przekladek i wszystko się buja to jeszcze trzeba wycinać rowki pod rury pod klime bo zapomniał. Wziął 2 razy tyle co ja i niedokonczyl roboty w najgorszym miejscu- kotłowni, gdzie sporo rurek. Drudzy
@rivers666 > Ja mogę napisać, że 99% robotników fizycznych to patologia, ćpuny i alkoholicy.

Tak. A o co chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º) większość społeczeństwa taka jest a w tych ludziach się to soczewkuje. Najśmieszniejsze jest to, że wy myślicie że jesteście inni ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MateuszWajchePrzeloz: Ale #!$%@?, sam teraz sobie dorabiam na magazynie ale musiałoby mnie zdrowo #!$%@?ć żeby zostać tam na stałe. Na ludzi po studiach zawsze będzie zapotrzebowanie bo żyjemy w czasie wysokiej technologii i wąskiej specjalizacji. Kładzenia styropianu czy tynkowania można nauczyć każdego sebę po zawodówce, do takich rzeczy jak psychologia, psychiatria, chemia czy inne kierunki potrzeba ludzi z talentem i zacięciem. Musze zburzyć twój światopogląd ale nie potrzebujemy całej armii pracowników
@rivers666 podejrzewam że jesteś jakimś ślunskim copywritetem lub młodym dynamicznym informatykiem który obecnie aspiruje do gowno roboty za 5 k brutto z aspiracjami na 15 w przyszłości. Tylko że za 3-5 lat większość waszej pracy przejmie SI i zostanie nam grupa roszczeniowych osób z umiejętnościami i rozumowaniem szympansa. Tym bardziej że na Białorusi czy ukrainie są lepsi informatycy za te same pieniądze