Wpis z mikrobloga

Hello,

Z pół roku temu na zamówienie znajomego zbudowałem mu zegarek do kuchni który ma być w założeniach mega dokładny, +/- 1s w ciągu roku w przypadku braku sieci i serwera NTP, ma odbierać i wyswietlać dane z zewnętrznej stacji/sensora warunków pogodowych, wyświetlać prognoze pogody na dany dzień itp. Całość konfigurowalna przez interfejs webowy (W przypadku braku dostępu do sieci, zegar staje się access pointem i udostępnia ten sam UI (Captive portal) jak w przypadku normalnego działania. Aktualizacja softu poprzez OTA. Obudowa z drukarki 3D. Poskładałem dziś wszystko i wepchnąłem w githuba, udostepniam jakby ktoś potrzebował :)

https://github.com/luk6xff/led-clock

#elektronika #arduino #esp32 #programowanie #informatyka #raspberrypi #mikrokontrolery #zegarki #hobby #drukarki3d
Pobierz luk6xff - Hello,

Z pół roku temu na zamówienie znajomego zbudowałem mu zegarek do ...
źródło: comment_1626819301cVlcjviyzg6JKfqB4kxkbG.jpg
  • 21
@OlekAleksander: dobre pytanie, potrzebowal jednego dokładnego miernika czasu, bo go denerwuja te wszystjie na mikrofalowkach, piekarnikach i lodowkach ktore trzebaby synchronizowac co chwile. A reszta featurow to poprostu cos na ksztalt mini stacji pogodowej
@MickM @Arachnos83 : Nawet mi wspominał ze szukał wstępnie takiego, ale z tych tańszych to żaden nie miał ponoć automatycznie regulowanej mocy podświetlenia na której mu mocno zależało (W nocy wyświetlacz ciemniejszy, w dzień jaśniejszy). U mnie to dostał za koszt czujnika ~4zł + pare linii kodu.
@DeLorean: Nie obserwuje takich problemów wogóle. Już kilka lat temu budowałem jakiś wskaźnik na nich i do dziś chodzi 24/7. W zegarku jest automatyczna/manualna (do wyboru) regulacja jasności, jak nie bedziesz używał max napiecia dla diody, to myśle spokojnie kilkanaście lat pochodzi bez problemu