Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co robić? Nie dostałem się na stacjonarną informatykę i mogę ewentualnie wybrać studia zaoczne...Problem w tym jest taki, że ja #!$%@? umiem z matematyki xd Informatykę wybrałem wyłącznie dlatego, że lubię #programowanie ale z matematyki miałem nawet zagrożenie rok temu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy warto iść na zaoczną czy lepiej uczyć się programowania dalej na własną rękę i wio do pracy? Boję się, że bez papierka nie przyjmo do kołchozu... #programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #praca #studia #studbaza #informatyka #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f68b3b072fc8000a3aeb71
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 63
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Szczerze? Jak miałeś problemy z matematyką to matma na polibudzie cię #!$%@?. Połowa włosów z głowy ci wypadnie zanim przejdziesz pierwsze 2 lata, które są zazwyczaj naszpikowane matmą w wielu postaciach. Na twoim miejscu olalbym studia i poświęcił się całkowicie programowaniu. Studia nie są potrzebne, żeby zarabiać kupę hajsu w IT.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Gratulacje! Zaoszczędziłeś sobie sporo stresu i nerwów związanych z analizą, algebrą, różniczką i statystyką (i pewnie coś jeszcze by się znalazło w pierwszych w latach studiów, gdzie nie zdasz analizy "1" i musisz czekać rok na analizę "2" o ile nadrobisz jedynkę xD)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym poszedł na jakąś mniej wymagająca uczelnie na zaoczne. Ja tak bylem (nie dlatego że słaby z matmy, ale już mi się nie chciało bujać z wielkimi ego każdego prowadzącego na polibudzie), na 3 roku znalazlem robote i jakos tak już leci.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
1) co chcesz robić w przyszłości w ramach programowania?
-strony internetowe/frontend
-systemy embeded
-zabezpieczenia
-programowanie BTS
-wiele innych opcji

nie wszędzie jest potrzebna matma

2)część moich znajomych to programiści bez studiów, mają wiedzę branżową bo sami się uczyli. Widać co prawda czasem braki w logice (często prawo De Morgana) czy myśleniu abstrakcyjnym, ale praca jest w zespole i często im ogarniałem teorie (nie tylko ja). Szybko łapali jak to zaimplementować.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w pewnej firmie 3 literowej we wro kiedys przyjmowali tylko z papierkiem, ale od dobrych kilku lat zmienili podejscie i normalnie idzie sie dostac bez, sadze ze wiele firm zmienia wymagania. Jednak informatyka to to bardzo dużo matematyki, idź na zaoczne - troche inne podejscie jest prowadzacych do ludzi na zaocznych (raczej mniej sie nauczysz i mniej od Ciebie beda wymagac). Polecam jednak skończyć studia, dużo Ci to da jednak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania na własną rękę, lub gowno studia zaoczne. W PL papier to papier. Jednak jak ktoś napisał, na normalnych studiach matma to coś innego, to wszystko co miałeś w liceum, to jak liczenie 2+2, a potem JEB calki i różniczki to jedne z "łatwiejszych" rzeczy xd
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania jak chcesz papierek tylko to zaoczna infa przynajmniej u mnie jest dużo prostsza, mniej przedmiotów i nauczyciele mniej wymagają, a dłuższa jest o semestr, ja żałuję, że poszedłem na dzienne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zaczynałem dzienne, ale finalnie skończyłem zaoczne, bo zacząłem pracę w zawodzie. Papierek nie przydał mi się jeszcze ani razu. Rób jakieś projekty, wrzucaj na githuba, wysyłaj te projekty razem z CV. Tylko niech to nie będą kalkulatory albo listy zadań ;)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zaoczne czy dzienne nie ma znaczenia. Na pierwszym roku w trakcie zajęć nie dotkniesz komputera. Jednie w domu, żeby zrobić sprawozdanie z laborki z fizyki. Pierwszy rok informatyki to matematyka, fizyka i humanistyczne zapychacze. Wstęp do programowani to pisanie programów na kartce papieru. Informatyka zaczyna się od drugiego roku, ale matematyka wcale się nie kończy. Jakieś elementy matematyki będziesz miał, aż do ostatniego roku.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszyscy, którzy ci piszą, ze pierwsze dwa lata na infie na polibudzie to matma mówią prawdę. Największa kosiara to matma i fizyka, od groma ludzi miało z tego warunek, bujało się na indywidualnej organizacji, płaciło po 1000 za poprawki.

Ale nie jest ona tak bardzo potrzebna do pracy jako programista, więc jak chcesz papierka to może zaoczne, gdzie pewnie poziom jest trochę niższy, ale bym odradzał bo ten papier to
  • Odpowiedz
Studia iformatyczne to głównie matematyka, ja myślałam, że z matmy jestem dobra, a z informatyki słaba, a na studiach miałam największy problem z matmą- ta z liceum nie umywa się do tej, której doświadczysz na studiach, ja bez studiów pewnie bym się nie dostała w te miejsca gdzie bym chciała, wiedza teoretyczna w większych firmach jest wymagana i tego nie przeskoczysz chyba, że jesteś wymiataczem
  • Odpowiedz