Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#liitokala #18650 #elektronika #aliexpress

Kupiłem ładowarkę, ale nie wiem jak ładować, nie rozumiem tej instrukcji.

Mam akumulatory takie jak widać na zdjęciu.

1. Czy muszę coś klikać (Mode) czy po prostu wkładam i ładuję? Samo wszystko się rozpozna?
2. Czy mogę ładować dwa typy baterii naraz?
3. To klikanie Mode (inna liczba mAh) to jest tylko po to, żeby oszczędzać akumulatory (ładowanie niższym prądem)?
4. Skąd mam wiedzieć jakim prądem najlepiej ładować dany akumulator?
mk321 - #liitokala #18650 #elektronika #aliexpress 

Kupiłem ładowarkę, ale nie wiem ...

źródło: comment_16266139218t0VOL62P4KFKIV2Ajap1W.jpg

Pobierz
  • 7
@mk321: wkładasz i działa. Możesz ładować różne akumulatory bo ta ładowarka ma osobne kanały.
Akumulatorki AA/AAA powinno ładować się niższym prądem, lepiej ustawić najniższy możliwy.
Dla 18650 nie robi to dużej różnicy czy będzie 500 mA, 700 mA czy 1000 mA ale nie polecam ustawiać 2000 mA bo to już trochę za dużo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: @LuxEtClamabunt: @9010: dzięki. Jest z automatu ustawione 500mAh.

Włożyłem akumulatorki, najpierw miga i wykrywa typ baterii, potem pokazuje ile jest naładowana i ładuje.

Reszty opcji jeszcze nie ogarniam (np. "No electricity is connected, insert a battery can quick shows the remaining battery volume" - to tak nie działa xD ), ale na razie chyba mi nie potrzebne.

Rozumiem, że prąd np. z 500mAh na 1000mAh przy tych akumulatorach
ale nie polecam ustawiać 2000 mA bo to już trochę za dużo.


@LuxEtClamabunt: @mk321: przy czym 2A dla 4 ogniw to nawet nie ustawi na byle jakim zasilaniu USB

Tanie ładowarki 2A mają tyle tylko na papierze, a jak to wpięte np. w gniazdo PC to i 1A bywa problemem. Zwyczajnie jak źródło nie ma dużej mocy, to mocniejsze tryby są na tej ładowarce niedostępne.

Sam wpinam się teoretycznie w