Wpis z mikrobloga

Cześć, czy jest jakakolwiek szansa na odblokowanie Samsunga Galaxy S7 bez znajomości kodu pin? Z telefonu korzystałem ostatnio rok temu. Zaczął szwankować więc postanowiłem go zmienić na inny. Trafił do szuflady. Przypomniałem sobie o nim dopiero teraz, bo potrzebuję zdjęć które były w nim zapisane. Włączyłem telefon i wyświetlił mi się komunikat: „Telefon jest zaszyfrowany dla bezpieczeństwa. Wprowadź kod PIN, aby uruchomić urządzenie”. Cały sęk w tym, że kodu nie pamiętam, nigdzie go nie zapisałem i raczej nie ma szans abym sobie go przypomniał. Zostały mi trzy próby, później telefon zostanie wyczyszczony a pliki usunięte. Mam na niego dokumenty i dowód zakupu. Wiem, że można pozbyć się hasła przez wipe data/factory reset ale bardzo zależy mi na zdjęciach w nim zapisanych których oczywiście nigdzie nie zgrałem ani zbackupowałem. Nie wyświetla się on także na moim koncie google.

#samsung #galaxys7 #telefony #smartfon #android #informatyka #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
hariboo - Cześć, czy jest jakakolwiek szansa na odblokowanie Samsunga Galaxy S7 bez z...

źródło: comment_1626461113ohL12adciS8Z4DUNtUd33F.jpg

Pobierz
  • 20
Czy jest jakikolwiek sens podbijać do firm które zajmują się takim odzyskiwaniem danych/łamaniem zabezpieczeń gdzie ceny zaczynają się od 1000+

Drugie pytanie z gatunku do wróżki, ale niech będzie.
Czy jest w takiej sytuacji sens wrzucić z powrotem telefon do szuflady z trzema próbami na odblokowanie i nadzieją, że w przyszłości znajdzie się sposób aby go odblokować?
Czy jest jakikolwiek sens podbijać do firm które zajmują się takim odzyskiwaniem danych/łamaniem zabezpieczeń gdzie ceny zaczynają się od 1000+


@hariboo:
podbij to się dowiesz?

Czy jest w takiej sytuacji sens wrzucić z powrotem telefon do szuflady z trzema próbami na odblokowanie i nadzieją, że w przyszłości znajdzie się sposób aby go odblokować?

wg. mnie nie
@hariboo: odzyskanie danych to nie odszyfrowanie, firmy tym się nie zajmują. Musiałbyś popytać CIA czy mają jakiegoś backdoora w systemie Samsunga. W tej chwili nie ma komputera na świecie, który w sensownym czasie złamie szyfrowanie AES-256, a o takim szyfrowaniu pewnie mówimy. Zresztą, nawet gdybyś wykorzystał wszystkie komputery i superkomputery, to znalezienie klucza zajęłoby więcej niż istnieje wszechświat.
@Marek1991: pewnie ma, ale jak jest 1000 możliwości (9999 plus 0000), a liczba prób ograniczona do 5 czy 10 i zostały tylko 3 próby bo potem następuje skasowanie danych, to wtedy nie jest problemem że to tylko 4 cyferki.
@ayyy_lmao @PanKracy582 nie znacie sie to sie nie wypowiadajcie
nie od dzisiaj wiadomo ze "szyfrowanie" androida kodem pin nie jest bezpieczne
poza tym to nie jest zaden aes i odzyskanie 4cyfrowego kodu to nawet dla mojego 15 letniego kompa z winem xp to kwestia mniej niz sekundy
@Yandemi ma rację
@hariboo uruchom telefon w trybie bezpiecznym podłącz do kompa i zainstaluj adb - nawet na winie dziala
tu masz niezly tutorial

https://appuals.com/delete-android-security-pin/
nie od dzisiaj wiadomo ze "szyfrowanie" androida kodem pin nie jest bezpieczne


@C4ss4ndra:
powiedz do właścicielom Samsungów z czymś takim jak KNOX

mam dla ciebie propozycję:
-nie znasz się to się nie wypowiadaj
@archi3: i tu chyba jest problem nie do przeskoczenia. Telefonu nie rootowałem, dbugowanie usb jest chyba wyłączone, z TWRP i bootloaderem też nic nie kombinowałem. Jak wrócę do domu to spróbuję, ale może być ciężko :/
@archi3; @C4ss4ndra: mały update - kod szyfrowania może mieć 16 znaków (choć pewnie ustawiłem czterocyfrowy), telefon po podłączeniu przez kabel usb jest wykrywany przez system (Windows 10) w panelu widnieje jako: nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się). Próba komunikacji przez adb w trybie bezpiecznym nie powiodła się (po wprowadzeniu komendy: adb devices, lista jest pusta. Jakieś pomysły?

()
Postaram sie jeszcze cos zdziałać
telefon na pewno jest do odblokowania i nie należy zostawiac go lub resetowac
Mialem ten sam problem 4 lata temu i moj telefon nie czyścil danych po 3 blednych probach wpisania kodu gdyby nie to to polecil bym ci pewien programik
Powiedz mi czy to jest wbudowana blokada androidowa i wersje androida