Wpis z mikrobloga

Uszanowanko sportowe Mirki z tagu #szosa , czy znajdzie się ktoś z #warszawa kto ma trochę wiedzy, i jakbym podjechał to byłby w stanie wstępnie pomóc ustawić mi rower? Generalnie pacjent to Triban Rc520, nabyłem tydzień temu, i jeździłem dopiero 4 razy (~150km łącznie) i ciągle mi coś nie pasuje, o bólu w lewym kolanie nie wspominam.

Stosowałem porady z internetu odnośnie ustawienia siodełka, niemniej jednak ciągle mam wrażenie że coś jest nie tak, a to bolą kolana, a to kark, albo nadgarski, a to coś. I pomyślałem że może ktoś kto się zna będzie w stanie na pierwszy rzut oka powiedzieć co powinienem poprawić

Pozdrawiam cieplutko
  • 12
I pomyślałem że może ktoś kto się zna będzie w stanie na pierwszy rzut oka powiedzieć co powinienem poprawić


@Xianter: A o profesjonalnym fittingu słyszałeś? Nie są to tanie rzeczy, ale w perspektywie jazdy z bólem i ewentualnego leczenia późniejszych dolegliwości to i tak wychodzi tanio.
W Warszawie robi to Veloart, Airbike, Kolarski, Trirent i pewnie ktoś jeszcze się znajdzie.
@Xianter: Pojeździj jeszcze trochę. Jeśli to Twoja pierwsza szosa, ciało musi się zaadaptować do nowej, wymuszonej i niekomfortowej dla niego pozycji.

Jeździsz w pedałach zatrzaskowych? Może kolano boli Cię od nieprawidłowego ustawienia bloków. Jaką masz długość wewnętrzną nogi i na jakiej wysokości zamontowane siodło?

Jak zrobisz 400-500km, sposoby z internetu nie pomogą i ból nadal będzie, idź na bikefitting.
@Wycu91: Słyszałem słyszałem, niemniej jednak liczyłem najpierw na świeże spojrzenie kogoś kto się zna w temacie, bo być może okaże się że problem jest widoczny gołym okiem, no ale jeżeli nic nie pomoże, to wybiorę się do specjalistów.

@melo7: Co do pedałów... Wysyłam zdjęcie. Z takimi już kupiłem, i w sumie całkiem wygodne są. Długość nogi wewnątrz (Od bosej stopy do pachwiny) to 82cm. Siodełko licząc od czerwonego punktu (Zdjęcie
Xianter - @Wycu91: Słyszałem słyszałem, niemniej jednak liczyłem najpierw na świeże s...

źródło: comment_1626344983qSmn2rtlrqN2alMkHobmFk.jpg

Pobierz
82cm. Siodełko licząc od czerwonego punktu (Zdjęcie pedała) do górnej części to 72cm


@Xianter: możesz popuścić jeszcze 5-10 mm. Ja jestem po bikefittingu, miałem ustawioną wysokość siodła na przekrok minus 10cm (tak jak Ty) a i tak zeszliśmy jeszcze niżej - i przyznam, że jest wygodniej. Może Tobie też będzie lepiej. Zobacz sobie też ten film i ten

Te pedały () Ja jeżdżę w standardowych SPD-SL więc
@Xianter: opuść siodełko. Skoro masz przekrok 82, to od siodełka do środka suportu 72 + długość korby (pewnie 172,5 lub 175) może być za wysoko. Spróbuj zaobserwować, czy nie bujasz biodrami podczas kręcenia. Biodra powinny być nieruchomo.
W którym miejscu boli kolano?
Poza tym jaki masz wzrost i jaki rozmiar ramy (bo może po prostu rower jest za duży)?
@pigachu: Co do ruchu biodrami, to już sprawdzałem, są sztywno, jak posadzę dupę na siodełku, tak jest, ale nie przeczę że co jakiś czas zmieniam pozycję i szukam odpowiedniego miejsca, tj. trochę do przodu, trochę do tyłu.

Kolano boli u góry, zaraz przy mięśniu 4-głowym.

Co do wzrostu, 181, rozmiar ramy 54 (M). Więc patrząc na wymiary decathlonowe, jestem w górnej stawce dla tego rozmiaru, więc za duży raczej nie jest
@pigachu: Myślę że też może być taka możliwość, poniewaz, tak naprawdę oprócz jazdy na rolkach 3-4x w tygodniu, w czerwcu. Tak właściwie cały rok praktycznie żadnej aktywności. A po zakupie szosy 3 dni z rzędu zrobiłem po ~45km