Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki i mirabelki
Mam 27 lat i nigdy jeszcze nie pracowałem.

Dzisiaj, 8 lipca o godzinie 8 kończy się epizod #neet w moim życiu, przynajmniej tymczasowo. Rozpoczynam kurs z 3 miesięcznym stażem, na który się zapisałem jakiś czas temu.
Mój neet nie był spowodowany lenistwem tylko #fobiaspoleczna . Jeśli ktoś jest ciekawy, czy można z tego jako tako wyjść bez psychologa/psychiatry to tak, ale sami widzicie ile to zajmuje. W międzyczasie 2 lata prawie w ogóle nie wychodziłem z domu. Przeżyłem to głównie dzięki rodzinie i trochę przyjaciołom.

Życie zawodowe zaczynam z długiem około 5500 zł. Według mnie bez tragedii.

Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty mojego życia, mam nadzieję, że tej lepszej reszty ;)

Trzymajcie kciuki :)

Życzę miłego dnia!
#praca #mirkowyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e68fa6ae4a3c000a4052bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 59
  • Odpowiedz
@xdTM: dla normików problemy psychiczne nie istnieją - "niech się lepiej za robote weźmie a nie jakoś fobie społeczno se wymyśla, hrum kwik"
próżno szukać zrozumienia u ludzi w tym kraju
  • Odpowiedz
@xdTM: Wiesz co miałem depresje i mam taki czas że ludzie wieszają się w mojej sytuacji ale nauczyłem się że nie ma sensu przejmować się rzeczami na które nie nie mam wpływu.
  • Odpowiedz
@PaniFral: Często ludzie mają fobie społeczne przez samych siebie ponieważ generują je tym że długi czas mają #!$%@? i nie wychodzą z domu a po 5 latach siedzenia w pokoju samemu ciężko z kimkolwiek obcym wejść w jakąkolwiek interakcje
  • Odpowiedz
Rozowa: Super! W sumie brak doświadczenia w pracy w twoim wieku to żaden wstyd. Wielu ludzi dopiero w tym wieku zaczyna prawdziwa prace - studenci 6 letnich studiów np budownictwa. Mój chłopak skończył studia mając 27lat :) wiec nie czuj się gorszy. Polecam przestanie czytania wykopu bo tutaj obraz świata jest mocno zakrzywiony xD szczególnie jeśli chodzi o relacje miedzyludzkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
Od razu w pierwszym miesiącu stwierdził byś że nie masz już fobii społecznej


@Cipihero: Wiesz, że można pracować, mieć rodzinę i nadal posiadać fobie społeczną? To nie działa tak, że jak cię przyciśnie głód czy bieda i zmusisz się by wyjść do pracy, to wszystkie lęki miną, bo można dzień w dzień przechodzić katorgę z lękiem, jednocześnie pracując.

Twoje doradzanie tutaj brzmi jak klasyczne - wystarczy pobiegać, depresja jak ręką odjął(pominę
  • Odpowiedz
@FobikusTotalus: Tak dokładnie a usprawiedliwiasz typa który nie pracował nigdy w wieku 27 lat i nie wychodzi z domu przez fobie społeczną, Najlepiej siedzieć w takim wypadku w pokoju całe życie i nie wychodzić pogłębiając lęki a sporo wykopków razem z tobą mu przybija pione i klepie po plecach, W takim tempie zostanie na zawsze w przegrywie a jeszcze gorzej będzie jak nie zacznie ruszać dupy i nie poznawać ludzi -
  • Odpowiedz
@FobikusTotalus: Szczyt nieporozumienia ? Czy ty w ogóle masz pojęcie o jakiejkolwiek psychologii bądź biologii człowieka? Człowiek jest bytem stadnym, szkodzi mu jak siedzi dużo sam, Sam mam nieraz tak że jak nie wychodzę pół roku z domu to zaczyna mi serce mocno bić po wyjściu z mieszkania wśród obcych ludzi więc nie wyciągaj #!$%@? wniosków że ktoś nie boi się ludzi przez samego siebie, to najczęściej jest spowodowane #!$%@? i
  • Odpowiedz
@Cipihero: OP ma przyjaciół, napisał o tym. Dupę ruszył, o czym jest ten wpis.

Tak, mam pojęcie, bo też mam zbliżone do OPa problemy. Nie wiem co ma tutaj fakt, że człowiek jest stworzeniem stadnym, no jest, ale co to ma do tego, że istnieją zaburzenia psychiczne utrudniające kontakty społeczne?

A to #!$%@? i skrzywiona psychika to skąd się biorą? Masz wpływ na wszystko w swoim życiu? Wystarczy, że OP cierpiał
  • Odpowiedz