Wpis z mikrobloga

#studia #studbaza cześć, mam 40lat walcząc z kryzysem wieku średniego :x przystąpiłem do matury która sobie w młodości olałem.
Niestety nie bardzo radzę sobie z matematyką (33%) chciałbym studiować logistykę, tylko proszę powiedzcie mi czy na tych kierunkach logistycznych jest dużo matematyki? #logistyka
  • 3
@szukajek: wejdź na stronę danej uczelni, wybierz kierunek, który Cię interesuje (w tym przypadku logistyka) i znajdź listę/spis przedmiotów/zajęć, najczęściej są podzielone na semestry i zobacz ile jest matematyki oraz przedmiotów matematyczno-podobnych
przypuszczam, że matematyka może być w różnych formach - np. obliczeń ile wynosi przestrzeń załadunkowa, ile zajmie towar, jakieś stawki kilometrowe i przeliczanie ich (obliczanie kosztów etc), może czasu pracy kierowców, jakieś faktury i tak dalej..?
@szukajek: Ja niezbyt miło wspominam statystykę z elementami operacyjnymi, ale generalnie to pewnie zależy od uczelni. U mnie właśnie statystyka, logika jakieś macierze, calki, prawdopodobieństwo odchylenia i inne bzdety. Jeszcze miałem jakieś głupoty jak fizyka itp też niezbyt mi to podchodziło. Co do przedmiotów zawodowych to tak jak tam wyżej pisali, liczenie kubików, przestrzeni ładunkowej itp