Wpis z mikrobloga

@Lewusx: yea, myslalem o tym i zdecydowanie wchodzi mi to z twarogiem. Skyra w tym za bardzo nie widzę. Ale znając siebie to prędzej czy później spróbuję i z nim, to mogę dać znać, jak bardzo nie polecam :)
@Dziango: Nigdy nie jadłam skyr na słodko, skąd ten pomysł w ogóle. Skyr to serek jakich wiele, nasz Bieluch od niego niczym się nie różni, no może 2 razy niższą ceną bo nie ma obcej nazwy. Jadam sam lub z pomidorami i bazylią.
@arinkao: Ty tak często się wypowiadasz w ogóle nie sprawdzając faktów i rzucając informacjami z nie wiadomo skąd?
Ad.1. Skąd ten pomysł? No nie wiem, może stąd, że tak był oryginalnie jedzony? Bardzo często z dodatkiem owoców? Może dlatego też producenci oferują skyr już z takim dodatkiem? A może wpisz sobie "skyr" w google i zobacz, że wszystkie sugestie dotyczą spożycia go na słodko, w tej czy innej formie?
Ad.2. Niczym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dziango: a swoją drogą widzisz gdzieś skyry naturalne w butelce? Bo ja nie, a szukałam w kilku sklepach :( znikły?

Btw skyry są przepychota, no i bomba białeczka. Na wytrawnie to ja go dodaję do twarogu po prostu i robię mix. Bardzo lubię z rzodkiewką i ze szczypiorem.
@arinkao:
100g bielucha:
Wartość energetyczna: 127 kcal
Białko: 8,6g
Węglowodany: 4g
Tłuszcz: 8,5g

100g skyra naturalnego:
Wartość energetyczna: 64 kcal
Białko: 12g
Węglowodany: 4,1g
Tłuszcz: 0g

Przykro patrzeć, że ktoś może tak bardzo nie wiedzieć o czym mówi i jednocześnie tak bardzo bronić swojej niczym niepopartej opinii. Naprawdę szczerze Ci życzę, żebyś znalazła kiedyś chwilę na zastanowienie się nad tym i rozważenie myśli, że być może nie wiesz wszystkiego i nie
@Dziango: Znowu się zesrałeś, specjalisto od nabiału. To oczywiste że nie zwróciłam uwagi na takie rzeczy jak białko, kalorie itp. tylko porównałam smak. Cały czas mnie atakujesz i mówisz że to nie jest atak personalny. Niestety po mnie to spływa wiec może zluzuj i sie uspokój już bo zniszczysz sobie cały dzień przez jakiś durny serek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powodzenia!
@ismenka: w sumie to nigdy takich nie widziałem :) Widziałem tylko te w "klasycznej" formie i te "pitne" (bodajże w biedronce).

Z braku innych pomysłów i słabo wyposażonej kuchnii wczoraj zjadłem skyra naturalnego z łyżką kakao i mogę polecić. Nie słodkie, macrosy wpadają, całkiem smaczne, polecam :)
@arinkao: Nie, nie jest to oczywiste. Łapiesz się teraz czegokolwiek, byle nie przyznać się do błędu. Naprawdę nie widzisz u siebie działania mechanizmu wyparcia?

Smak jest kwestią indywidualną i mogę uwierzyć, że nie czujesz różnicy. Niemniej ja czuję i to bardzo dużą.

Widzę dalsza rozmowa nie ma sensu. Podtrzymuję napisane wyżej słowa i życzę Ci wszystkiego najlepszego.
@Dziango: Jesteś paranoikiem czy masz okres? Przysrałeś się o gramy białka, olałeś za to moją odpowiedź na twoje pytanie.
Dla mnie skyr i bieluch to serki jedzone w trakcie choroby, np. grypy żołądkowej, nic więcej, coś niewartego większej uwagi, idealne dla niemowlaków, ew. małych kotów które nie mają nietolerancji na laktozę ;)
Bieluch smakuje tak samo ma jednak lepszą konsystencję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vomalio: Próbowałeś skyr na wytrawnie czyli z czym dokładnie? :)
Btw. skyr z kakao jest całkiem niezły. Nie jest to eksplozja smaków, która odmieni Twoje życie, ale imo warto spróbować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dziango: próbowałem zamieniać skyrem jogurt grecki , np do sosów - straszna klapa (próbowałem ranch, lekką wersję sosu majonezowego), poza tym jakieś wariacie z pomidorami, z płatkami owsianymi. No nie leży mi. W miarę działa na słodko, z owocami czy właśnie kakao, ale dla mnie to ogólnie słaby produkt. Ostatnio odkryłem w biedrze kvarg I jak dla mnie jest lepsza wersją skyra (trochę mniej białka, ale ogólnie nadal spoko makro imo).
@Dziango: ja podłapałem takie coś od pewnego trenera jutubera, bomba białkowa. Ja dwie wersje próbowalem
- serek wiejski wysokobiałkowy + skyr waniliowy + kakao
- serek wiejski wysokobiałkowy + skyr waniliowy + 25g masła orzechowego + wafle ryzowe - to rozwiązanie nabija 50g białka