Wpis z mikrobloga

@Lunch: A więc zaczne od plusów bo tych jest o wiele więcej

>Motyw z znalezieniem w statku matce tysiecy niedozywionych biednych obcych

Bardzo oryginalne i ciekawe, w sumie pierwszy jedyny film jaki oglądałem który w taki sposób do tego podszedł, duży plus

>Motyw z gettem dla obcych

Bardzo fajnie pokazana historia gdzie kosmici są gorszą kategorią i ogólnie ich życie w slumsach nie rozni sie niczym od najbiedniejszych mieszkancow powiedzmy etiopii
@synbozy777: W sumie mogę się zgodzić ze wszystkim. Co polecisz z sci-fi? Jakąś topkę. Poza tym ciekawostka:

Film opiera się na dzieciństwie reżysera Neilla Blomkampa w RPA w czasach apartheidu.

Tytuł to ukłon w stronę prawdziwego miejsca i zdarzenia. Dystrykt 6 mieścił się w sąsiedztwie Cape Town, który rząd apartheidu rozebrał w 1966 roku, aby zrobić miejsce dla białych.

A praca kamery dodawała smaku do realnosci.
@Lunch ogolnie malo moge polecic bo bardzo malo ogladam filmow, za wyjatkiem kiedy ktos mi poleci cos konkretnego :P

Ale na pewno fajna jest cala seria Obcy, Predator i pokrewne, nie idealne ale fajne do ogladania
I jeszcze dwa fajne filmy były ale nie pamiętam tytułów
Pierwszy to o kosmitach co przylecieli i probowano nawiazac z nimi kontakt. Wysłano pania naukowiec od lingwistyki zeby sprobowala odkryc ich jezyk. Kosmici byli za szklem