Wpis z mikrobloga

@anasiks: Ten piec tak po prostu brzmi, jest to najniższa półka. Nie da się z tym nic zrobić. Nie ma czegoś takiego jak gorszy lub lepszy kabel. Dobrze gitarki nagrywa się albo przez interfejs i potem symulacje wtyczki typu neural dsp poszukaj na yt, albo klasycznie omikrofonowując wzmacniacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@progresywny: tam ma emulację paczki gitarowej która w wykonaniu line6 jest zwykle całkiem dobra

@anasiks: kojarzysz czy emulację paki masz na pewno włączona w piecu (nie jestem pewny może być domyślnie włączona)?

Wejście w kompie powinno być ustawione jako wejście liniowe (aux in), jeżeli jest ustawione jako mikrofonowe to to może być przyczyną.
@psi-nos:

tam ma emulację paczki gitarowej która w wykonaniu line6 jest zwykle całkiem dobra

O ile się orientuję, to ten wzmacniacz nie ma emulated line out, więc ta symulacja działa w miarę dobrze wtedy, gdy jest przepuszczona przez głośnik.
To klasyczna sytuacja typu "z gówna bata nie ukręcisz". Jedyna opcja na to, by nagrać coś na Spider I-IV i żeby to jeszcze jakoś brzmiało w stylu "w tłoku ujdzie", to zebrać
@Mr_Hand_of_Fate: no właśnie ciężko znaleźć info ale w instrukcji piszą że niby "recording output". Wypadałoby żeby miało emulację ale gwarancji nie ma. Dlatego chciałem próbkę bo byłoby słychać czy jest paka.

"Z gówna bata nie ukręcisz" do końca się nie zgodzę. Oczywiście nie mówię tu o profesjonalnym podejściu, ale można nałożyć emulację paki jakąś wtyczką vst i uzyskać jeszcze z tego coś sensownego.
@psi-nos:

można nałożyć emulację paki jakąś wtyczką vst i uzyskać jeszcze z tego coś sensownego.

Jeśli ktoś jest czarodziejem korektora, to może i tak. Tyle, że te piece miały nałożoną firmware'ową korekcję w taki sposób, by to, co wylatuje z głośnika, miało ręce i nogi. Więc najpierw trzeba byłoby zastanowić się, co zrobić, by "nadpisać" ustawienia fabryczne, a później podpiąć do tego jakieś IR. Cholernie trudna sprawa.
Niestety, nie jest to
Niestety, nie jest to nawet POD


@Mr_Hand_of_Fate: to wyjście w spiderze iii niby się nazywa "pod like output" czy coś takiego, dlatego założyłem że może dawać sygnał podobny do tego z podów, po prostu z pominięciem paczki.
@Mr_Hand_of_Fate: nagranie z di leci dość mocno górą, wydaje mi się że nie ma tam emulacji paki i z jakimś vstkiem z emulacją może by coś z tego było. Nie wydaje mi się to w ogóle sensowne żeby dawali jakiś eq przeznaczony do wbudowanej paki przed wyjściem "direct", na takiej cyfrowej platformie pominięcie jednego eq to jest nic przecież.
@Mr_Hand_of_Fate: no nie będę się upierał że nie, może dokładnie tak jest, ale z ciekawości spróbowałbym co da programowa emulacja. Jeżeli jest tak jak piszesz, to tak "emulacja" jest wyłącznie korektorem raczej, bo jest strasznie "sucho" zero przestrzeni.